#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Dofinansowania na budowę dróg w Gminie Trzebnica

Mamy dla Państwa bardzo dobrą wiadomość, dzięki staraniom burmistrza Marka Długozimy udało się pozyskać 6 mln 99 tys. zł dofinansowania  z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont i budowę dróg w Gminie Trzebnica.

Dokończony zostanie remont odcinka drogi Powiatowej od Biedaszkowa Małego do granicy powiatu trzebnickiego i milickiego wraz z budową ścieżki pieszo-rowerowej. Na ten cel pozyskano 4 mln 972 tys. zł. Przypomnijmy, że pierwszy etap remontu tej ważnej komunikacyjnie drogi powiatowej nr 1400D został zainicjowany i wykonany przez poprzedni zarząd starosty Waldemara Wysockiego i poparty głosami koalicji KWW Marka Długozimy Skuteczni dla Rozwoju i PIS. Prace były współfinansowane przez Gminę Trzebnica, podobnie teraz przeznaczy ona 50% nakładów finansowych na tę ważną dla mieszkańców inwestycję.

– To bardzo ważne zadanie dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców, którzy codziennie pokonują tę drogę jadąc do szkoły czy pracy. Jego realizację już w pierwszej swojej kadencji, jako starosta powiatu obiecał Robert Adach, a przez kolejne osiem lat, pomimo podpisanego porozumienia trójstronnego z powiatem milickim oraz firmą Tarczyński S.A., nie udało mu się go zrealizować. Zależało mi na tym, by kontynuowana była również ścieżka pieszo-rowerowa. Ta droga jest również strategiczna dla firmy TARCZYŃSKI S.A. jako największej firmy w naszym regionie, która zapewnia pracę wielu mieszkańcom. Troska o ich bezpieczeństwo i dalszy rozwój turystyki rowerowej to podstawa przy projektowaniu tego odcinka – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - Kolejne pozyskane dofinansowanie w kwocie 1 mln 127 tys. pozwoli na wykonanie drogi gminnej łączącej Ujeździec Mały z Koniowem, a tym samym drogę rowerową, która powstanie w Ujeźdźcu z  terenami rekreacyjnymi w Koniowie, gdzie również planowana jest budowa ścieżek rowerowych w ramach Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej. Dojedziemy nimi do budowanej na terenie Gminy Trzebnica ponad 5-kilometrowej ścieżki pomiędzy Książęcą Wsią a Gruszeczką. Jak Państwo widzą oba dofinansowania są kluczowe w kontekście rozwoju bezpiecznego transportu, spedycji, a także ruchu turystycznego. Dziękuję partnerom rządowym za powołanie programu i wsparcie remontu oraz budowy nowych dróg  – zakończył burmistrz.