#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Punkt Szczepień Powszechnych w Trzebnicy gotowy

Prezentujemy Państwu jak wygląda przygotowany przez Gminę Trzebnica Punkt Szczepień Powszechnych. - Kiedy tylko Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski zwrócił się do mnie z pytaniem o możliwość zorganizowania takiego punktu na naszym terenie, bez wahania przystałem na ten pomysł i zaproponowałem, by mieścił się on w nowej Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej – powiedział burmistrz Marek Długozima i podkreślił, że musimy zaszczepić jak największą liczbę osób, by móc wrócić do normalności, którą pamiętamy sprzed pandemii. Tylko razem pokonamy wirusa SARS-CoV2.

Obiekt był już wizytowany przez przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy wyrazili opinie, że przygotowanie naszego Punktu Szczepień Powszechnych jest wzorowe i może służyć za przykład dla innych. - Myślę, że sprostamy temu wyzwaniu, które przed nami stoi, by pomóc nie tylko mieszkańcom naszej gminy, ale wszystkim ludziom chętnym do zaszczepienia w naszym punkcie. W tym miejscu dziękuję wojewodzie Jarosławowi Obremskiemu, który zaufał nam i dał zielone światło do tego, by ten punkt szczepień mógł powstać w naszej nowej, pięknej Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej im. Dolnośląskich Olimpijczyków – skomentował burmistrz i dodał: - Powszechny punkt szczepień w Trzebnicy powstał z dnia na dzień, i nie byłoby tego sukcesu bez rzeszy ludzi pracujących przy jego organizacji. Było to bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie, dlatego w tym miejscu chciałbym podziękować pracownikom Urzędu Miejskiego na czele z koordynatorem Punktu Szczepień Powszechnych z ramienia gminy, sekretarzem Danielem Buczakiem, pracownikom Wydziału Promocji z naczelnikiem Jakubem Szurkawskim, Pani Annie Cisak, która jest odpowiedzialna za zarządzanie kryzysowe, pracownikom Gminnego Centrum Kultury z Panią dyrektor Barbarą Smaś, pracownikom Gminnego Parku Wodnego Trzebnica-ZDRÓJ z prezesem Panem Jackiem Jackowiakiem oraz pracownikom Gminnego Centrum Medycznego Trzebnica-ZDRÓJ z Panią prezes Katarzyną Żmudą-Adamską. To właśnie nasza przychodnia będzie dokonywała procesu zamawiania szczepionek, a jej personel będzie obsługiwać powstały punkt. Dzisiaj mogę powiedzieć z dumą, że wykonaliśmy zadanie, do którego wspólnie razem zostaliśmy powołani – podkreślił burmistrz Marek Długozima zapraszając do skorzystania z punktu, nie tylko dla siebie i ochrony zdrowia swojego oraz swojej rodziny, ale także dla całego naszego społeczeństwa.

Nowy obiekt wizytował również wicewojewoda Bogusław Szpytma: - To niezwykle ważne, by mieszkańcy czuli się bezpieczni, żeby mieli to zdrowie na wyciągnięcie ręki. I to właśnie tu, w Punkcie Szczepień Powszechnych będą przyjmowane szczepionki. Jest on zorganizowany wzorowo, posiada wszelkie udogodnienia, również dla niepełnosprawnych, a komunikacja przemyślana jest w taki sposób by było jak najbardziej bezpiecznie dla wszystkich. Panie burmistrzu, stoi przed Panem bardzo odpowiedzialne zadanie. Dziękujemy za współpracę z Urzędem Wojewódzkim, służbami kryzysowymi. Mamy bardzo trudną sytuację, ale liczymy, że przy Państwa współdziałaniu szczepienia pójdą tak szybko, jak to tylko możliwe i wakacje przeżyjemy już bez koronawirusa. Wspólnie z Panem burmistrzem zapraszamy do Powszechnego Punktu Szczepień! – podsumował wojewoda.

Więcej informacji już wkrótce.

#SzczepimySię