#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Otwarcie terenowego Biura Paszportowego w Trzebnicy

W czwartek 22 kwietnia miało miejsce uroczyste otwarcie nowego terenowego Biura Paszportowego, który mieścić się będzie w budynku Wydziału Komunikacji przy ul. Leśnej w Trzebnicy. W wydarzeniu, na zaproszenie wicewojewody Bogusława Szpytmy udział wziął burmistrz Marek Długozima, który zabiegał o powstanie punktu właśnie w Trzebnicy.

Nowe biuro obsłuży mieszkańców naszego powiatu, ale także powiatów ościennych. Uroczystego przecięcie wstęgi dokonali wspólnie wicewojewoda Bogusław Szpytma, burmistrz Marek Długozima, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Tytus Czartoryski oraz starosta Małgorzata Matusiak. 

- To jest taki trend, który staramy się utrzymać, by władza była bliżej ludzi. By swoje sprawy mogli załatwić prościej i szybciej. Trafiło to na bardzo podatny grunt samorządu lokalnego, a o powstanie tego terenowego punktu paszportowego bardzo zabiegał burmistrz Marek Długozima. Były rozważane różne lokalizacje, ale to właśnie mocna postawa lokalnego samorządu przyczyniła się do decyzji wojewody, o umieszczeniu go w Trzebnicy. Za takim rozwiązaniem lobbowali również przedstawiciele Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Gratuluję inicjatywy, gratuluję wykonania i bardzo cieszymy się tym, że ludzie będą mieli szeroki dostęp do usług, które im się po prostu należą. Gratuluję Trzebnicy – powiedział wicewojewoda Bogusław Szpytma, który podziękował również staroście Małgorzacie Matusiak oraz wszystkim pracownikom nowego punktu.

Głos zabrał również burmistrz Marek Długozima - Moje serdeczne gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w powstanie tego punktu, w tym obecnego dziś wicewojewody Bogusława Szpytmy oraz dla wojewody Jarosława Obremskiego, który podczas rozmowy ze mną zaproponował, by to Gmina Trzebnica prowadziła Biuro Paszportowe, wtedy jednak zwróciłem uwagę na to, że jest to zadanie bardziej odpowiednie dla powiatu, podobnie jak prowadzenie Wydziału Komunikacji, bo swoim zasięgiem obejmuje cały Powiat Trzebnicki. I dzisiaj słowo stało się ciałem – powiedział burmistrz Marek Długozima, który podziękował również za wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które pozwoli na budowę drogi łączącej Ujeździec Mały i Koniowo, a także dokończenie remontu drogi powiatowej wraz z budową ścieżki z Biedaszkowa Małego do granicy powiatu trzebnickiego i milickiego. Pięćdziesiąt procent kosztów tego zadania pokryje Gmina Trzebnica. 

Tytus Czartoryski Radny Sejmiku Wojewódzkiego dodał: - Trzebnica jest w szeregu najważniejszych miast Dolnego Śląska i wraz z otwarciem tego  punktu kontynuuje tradycję, kiedy to w okresie powojennym był niejako stolicą naszego regionu. To tu właśnie były władze województwa, ponieważ Wrocław był zniszczony. Moje serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich zaangażowanych w ten projekt – powiedział.

Chwilą ciszy uczczono pamięć śp. Marcina Trzeciaka – kierownika Oddziału Paszportowego i Obsługi Klienta w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu, który był zaangażowany w projekt powstania terenowych punktów paszportowych.

Otwarty w Trzebnicy terenowy punk paszportowy jest czwarty na terenie dolnego śląska po Legnicy, Polkowicach i Głogowie. W Biurze Paszportowym od uruchomienia zapisów zarejestrowano już około 100 osób. Obowiązuje telefoniczna rezerwacja terminów  - 71 387 95 99.