#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Punkt Szczepień Powszechnych

Szanowni Mieszkańcy!

Nasze działania w walce z pandemią koronawirusa nie ustają. A dziś mogę się też z Państwem podzielić bardzo dobrą informacją - w najbliższym czasie walka z COVID-19 w naszej gminie i powiecie znacznie przyspieszy. Wszystko dzięki temu, że uda nam się w Trzebnicy uruchomić zapowiadane przez rząd Punkty Szczepień Powszechnych!

Dzisiaj na konferencji z Wojewodą Dolnośląskim oraz dyrektorem Dolnośląskiego NFZ otrzymaliśmy potwierdzenie, że złożona przeze mnie propozycja ulokowania Punktu Szczepień Powszechnych w nowej Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. 3-go Maja zyskała akceptację Pana Wojewody  Jarosława Obremskiego, któremu pragnę serdecznie w tym miejscu podziękować.

Spodziewana z początkiem maja znacznie zwiększona dostawa szczepionek do naszego kraju, wymaga sprawnej współpracy między administracją rządową i samorządem, by w możliwie najkrótszym czasie poddać szczepieniom jak największą ilość populacji.

Cieszę się, że po raz kolejny jesteśmy wiarygodnym partnerem dla wojewody i rządu oraz po raz kolejny będziemy mieli okazję do przeprowadzenia sprawnej i profesjonalnej akcji mającej na celu przeciwdziałanie pandemii COVID-19.

Punkt Szczepień Powszechnych będzie działał pod nadzorem trzebnickiej przychodni zdrowia – Gminnego Centrum Medycznego Trzebnica-ZDRÓJ, która od początku pełni funkcję Punktu Szczepień Populacyjnych. Dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz profesjonalnej kadrze, będziemy przygotowani na początek maja, by ruszyć ze szczepieniami na masową skalę.

Gratuluje również burmistrzowi Obornik Śląskich Arkadiuszowi Poprawie, ponieważ zgłoszona przez niego gotowość utworzenia Punktu Szczepień Powszechnych także przeszła pozytywną weryfikację wojewody.

Liczę również na współpracę z Powiatowym Szpitalem św. Jadwigi Śląskiej, który również w sposób sprawny realizuje na terenie powiatu trzebnickiego akcję szczepień populacyjnych. Przede wszystkim jednak liczę na Państwa – mieszkańców Gminy Trzebnica oraz Powiatu Trzebnickiego – jedynym sposobem powrotu do normalności jest masowa akcja szczepień, dlatego już dziś zachęcam Państwa do wykorzystania swojej szansy na szczepienie, gdy tylko się ta szansa pojawi.

podpis3.png