Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Taniej do zoo

Po co zebra ma paski i dlaczego żyrafa nie mdleje, kiedy pije wodę? Na te pytania już niedługo dzieci z terenu Gminy Trzebnica odpowiedzą bezbłędnie. 23 kwietnia w Urzędzie Miejskim burmistrz Marek Długozima spotkał się z Prezesem Zarządu wrocławskiego ZOO Radosławem Ratajszczakiem i jego zastępcą Grzegorzem Kaliszczakiem, by omówić warunki współpracy.

Spotkanie odbyło sie 23 kwietnia w sali Urzędu Miejskiego. Rozmawiano na temat współpracy między Gminą Trzebnica, a wrocławskim ZOO. Współpraca ta obejmowałaby zajęcia dla uczniów gminnych szkół przeprowadzanych na terenie ZOO, wprowadzenie wspólnych biletów (biletów łączonych) do ZOO i do trzebnickiego aquaparku, a także zniżki na bilety dla dużych rodzin uczestniczących w programie Trzebnicka Rodzina 3+.

Zoo Wrocław już od 6 lat zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży w zakresie przyrody, biologii i ekologii. W ostatnim roku z zajęć w ZOO skorzystało 27 tysięcy uczniów. Teraz dołączą do nich młodzi trzebniczanie. Propozycja zajęć ekologicznych odbywających się w ogrodzie zoologicznym to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych lekcji prowadzonych w szkole. Dzieci zdobywają wiedzę poprzez obserwację zwierząt i aktywne uczestnictwo.

Natomiast propozycja biletu łączonego, który obejmie swoim zakresem bilet do Trzebnickiego Parku Wodnego ZDRÓJ i do wrocławskiego ZOO, a także propozycja dla uczestników programu Trzebnicka Rodzina 3+ to wyjątkowe oferty dla rodzin – zarówno dużych, jak i mniejszych.
Już wkrótce będziemy mogli podać więcej szczegółów na temat nawiązanej współpracy.

 IMG_0001.jpeg Na temat współpracy między Gminą Trzebnica a wrocławskim ZOO rozmawiali (od lewej) prezes Trzebnickiego Parku Wodnego ZDRÓJ Dariusz Drukarczyk, zastępca prezesa zarządu wrocławskiego ZOO Grzegorz Kaliszczak, prezes Zarządu Radosław Ratajszczak, a także burmistrz Marek Długozima i pracownicy Urzędu Miejskiego.