#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Planowany remont w SP3

Burmistrz Marek Długozima wspólnie z dyrektor Jadwigą Kalinowską spotkali się na terenie Szkoły Podstawowej nr 3, by omówić remont, który już w czerwcu rozpocznie się na terenie placówki.

Zgodnie z obietnicą złożoną przez burmistrza uczniom oraz ich rodzicom, kontynuowany będzie remont toalet, tym razem swym zakresem obejmie te znajdujące się na pierwszym i drugim piętrze budynku. Co więcej, w kolejnym etapie remontu zaplanowany został remont holu, wcześniej wyremontowane zostały wyższe piętra budynku.

- Inwestując w edukację inwestujemy w przyszłość naszych dzieci, stąd kolejne moje działania mające na celu stałą poprawę infrastruktury i ubogacanie programu edukacyjnego. Tak powstał nowy żłobek i przedszkole oraz Szkoła Podstawowa w Kuźniczysku. Stąd też planowany remont – powiedział burmistrz i dodał: - Warto pamiętać, że w ostatnim czasie w Szkole Podstawowej nr 3 wykonano szereg remontów i wielomilionowych inwestycji. Powstała m.in.: pełnowymiarowa hala sportowa wraz z remontem małej hali gimnastycznej, boisko wielofunkcyjne obejmujące dwa boiska do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa i piłkę ręczną, nowa multimedialna sala do nauki języków obcych, stołówka z kuchnią oraz nowoczesny i spełniający najwyższe wymogi bezpieczeństwa nowy plac zabaw dla dzieci. Do najważniejszych udogodnień należy zaliczyć również windę usprawniającą przemieszczanie się pomiędzy piętrami nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale również rodzicom z dziećmi. Wcześniej wykonano gruntowny remont polegający na wymianie instalacji, wykonaniu nowych gładzi tynkowych, wymianie drzwi i oświetlenia. Zakupione zostały również nowe meble do klas zerowych, wyposażenie edukacyjne, a także szafki uczniowskie – podsumował.

Dyrektor Jadwiga Kalinowska z zadowoleniem zauważa, że kolejne inwestycje znów pozwolą podnieść poziom infrastruktury szkoły: - Cieszymy się z konsekwencji podejmowanych przez burmistrza działań na rzecz rozwoju wszystkich placówek oświatowych w Gminie Trzebnica, a szczególnie za inwestycje w naszą szkołę, których na przestrzeni ostatnich lat było wiele – zakończyła dyrektor.

Remont rozpocznie się w czerwcu a zakończy w sierpniu.