Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Kolejne Kolegium Wójtów i Burmistrzów w Trzebnicy

W poniedziałek, 22 kwietnia w trzebnickim Urzędzie Miejskim  odbyło się kolejne spotkanie Kolegiów Wójtów i Burmistrzów. W spotkaniu udzial wziął dr Bogdan Cybulski - doradca prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, były prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu. Głównym tematem spotkania było wypracowanie wspólnego stanowiska ws. propozycji przystąpienia przez gminy powiatu trzebnickiego do stowarzyszenia gmin i powiatów aglomeracji wrocławskiej.

Dr Bogdan Cybulski omówił główne cele i założenia, które miałaby być realizowane w ramach  stowarzyszenia. Obecni na spotkaniu burmistrzowie i wójtowie oraz starosta pozytywnie ustosunkowali się do tego pomysłu, szczególnie w kontekście możliwości ubiegania się w ramach stowarzyszenia o środki unijne z nowej puli dotacji na lata 2014 – 2020.

Kolejnym tematem poruszonym na kolegium było omówienie wzajemnej współpracy samorządów ze Związkiem Harcerstwa Polskiego. W tym celu na spotkanie zaproszony został komendant Hufca ZHP powiatu trzebnickiego Mirosław Uruski wraz z harcerkami.

IMG_9488.jpeg
Gościem odbywającego się w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy Kolegium Wójtów i Burmistrzów był dr Bogdan Cybulski - doradca prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, były prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu (na środku po prawej stronie)

IMG_9491a.jpeg
W spotkaniu udział wzięli równiez przedstawiciele powiatowego Hufca ZHP na czele z komendantem Mirosławem Uruskim