Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Informatyzacja świetlic w Gminie Trzebnica

We wtorek 9 kwietnia o godz. 11 nastąpiło publiczne otwarcie ofert w zamówieniu publicznym na dostarczenie sprzętu komputerowego i audiowizualnego w ramach tzw. projektu informatyzacji gminnych świetlic. Złożono siedem ofert. Obecnie trwa procedura weryfikacji złożonych ofert przez komisję przetargową.

To dla naszej gminy i mieszkańców bardzo ważny projekt, który pozwoli wyposażyć wiejskie świetlice w najnowszy sprzęt komputerowy i połączenie z Internetem. To niezwykle istotne i bardzo się cieszę, że będziemy mogli w Gminie Trzebnica zapewnić naszym mieszkańcom taki standard i komfort – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Gmina Trzebnica realizuje projekt informatyczny, który zdecydowanie poprawi dostęp do
Internetu na wsiach i w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu. Inwestycja wyniesie ponad 664 tysiące zł, z czego ponad 485 tysięcy zł to pieniądze z funduszy europejskich. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Jego celem jest przede wszystkim wyposażenie w nowoczesny sprzęt komputerowy świetlic wiejskich na terenie całej Gminy Trzebnica oraz poprawienie dostępu do Internetu, a tym samym e-usług oferowanych za pomocą sieci.

Każda z 22 świetlic w Gminie Trzebnica zyska nie tylko nowoczesny sprzęt komputerowy, ale również i dostęp do szybkiego Internetu poprzez łącze Wi - Fi. W świetlicach będą również do dyspozycji mieszkańców drukarki, skanery, fax, projektor multimedialny i ekran. Wymiana sprzętu nastąpi również w trzebnickiej bibliotece, w której nasi mieszkańcy często korzystają z Internetu. To będzie prawdziwa zmiana jakości w tego typu ofercie.

Projekt obejmie świetlice w następujących miejscowościach Gminy Trzebnica: Szczytkowice, Komorówko, Biedaszków Wielki, Biedaszków Mały, Cerekwica, Sulisławice, Nowy Dwór, Brzyków, Głuchów Górny, Skarszyn, Taczów Mały, Taczów Wielki, Domanowice, Rzepotowice, Marcinowo, Ligota Trzebnicka, Skoroszów, Ujeździec Wielki, Ujeździec Mały, Koniowo, Jaźwiny, Raszów.

Zakup sprzętu informatycznego przyczyni się do usprawnienia funkcjonowania instytucji kultury i sportu. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie korzystać ze świadczonych e-usług, będą mieli lepszy dostęp do informacji i oferty kulturalnej oraz sportowej, a przede wszystkim będą mogli łatwiej i szybciej z niej korzystać. Będzie np. możliwość rezerwowania biletów poprzez Internet.

W ramach tego projektu w Trzebnicy zostaną również postawione dwa infokioski, które będą miały dostęp do Internetu. Dzięki tym urządzeniom łatwiej będzie się poruszać po naszym mieście turystom, ale również i mieszkańcy zyskają nowoczesny sposób publicznej komunikacji.

IMG_8799.jpeg
Komisja przetargowa podczas otwarcia ofert

informatyzacja.jpeg
Nowy sprzęt komputerowy na świetlicach wiejskich służył będzie zarówno dzieciom, młodzieży i dorosłym mieszkańcom gminy