#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Poprawa bezpieczeństwa

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców zamieszkujących osiedle przy ul. Oleśnickiej, zgodnie ze złożoną przez burmistrza Marka Długozimę obietnicą rozpoczęły się prace związane z budową pierwszego etapu oświetlenia chodnika wraz z przejściem dla pieszych. Jak zapewnia wykonawca - Pan Adam Sygiet z firmy Elektro-Instal z Krotoszyna,  lampy zaświecą już w przyszłą środę.

Po wybudowaniu pierwszego oraz drugiego etapu chodnika wraz ze ścieżką rowerową prowadzących do Raszowa przyszedł czas na wykonanie oświetlenia drogowego.

- Powstanie chodnika wraz z oświetleniem do Raszowa znalazło się w moim programie wyborczym na lata 2018-2023, a moje konsekwentne działania na rzecz rozwoju Gminy Trzebnica sprawiają, że kolejna inwestycja poprawiająca jakość życia mieszkańców wkrótce zostanie zakończona. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców „Bukowego Osiedla”, a w szczególności dzieci, które uczęszczają do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 2. Apeluję również do Powiatu Trzebnickiego, który jest zarządcą ul. Oleśnickiej o podniesienie standardu bezpieczeństwa przejścia dla pieszych na tej ruchliwej ulicy – powiedział burmistrz i dodał: - Dziękuję moim radnym z KWW Marka Długozimy za wsparcie tej inicjatywy. Szkoda jedynie, że opozycyjni radni z Koalicji Obywatelskiej - Krzysztof Śmiertka, Mirosław Marzec i Renata Bujak-Ziółkowska zagłosowali przeciwko przyznaniu środków budżetowych na tę inwestycję, choć w oficjalnym przekazie wyrażali oni potrzebę jej powstania i rzekomą troskę o mieszkańców Bukowego Osiedla – zakończył.

Przypominamy również, że we wrześniu za 320 tys. zł wybudowany został półkilometrowy odcinek ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem, prowadzących do Raszowa. Powstające oświetlenie będzie doskonałym uzupełnieniem inwestycji. W kolejnych etapach doświetlona zostanie pozostała część chodnika. Co więcej, dzięki staraniom burmistrza Marka Długozimy uzyskane zostało wsparcie dla Gminy Trzebnica w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ponad dwa i pół miliona złotych  dofinansowania pozwoli m.in. wykonać rozbudowę oświetlenia, w ramach której powstanie ponad 300 nowych lamp w 23 lokalizacjach.