Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Przygotuj się na cyfryzację

Proces cyfryzacji telewizji na Dolnym Śląsku wchodzi w decydujący etap. Już za tydzień, 22 i 23 kwietnia na umownych terenach byłych województw: wrocławskiego, legnickiego, wałbrzyskiego i części jeleniogórskiego nastąpi wyłączenie sygnału naziemnej telewizji analogowej.

Przypominamy, że Zastąpienie dotychczas używanych nadajników analogowych i wprowadzenie na ich miejsce nadajników cyfrowych spowoduje, że odbiorcy telewizji uzyskają dostęp do większej liczby programów oraz lepszej jakości obrazu i dźwięku. Jednocześnie eliminacji ulegną zakłócenia, jakie występują przy nadawaniu analogowym.

Do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej nie jest konieczne podpisywanie żadnych umów, wystarczy telewizor z wbudowanym tunerem MPEG- 4. Konieczne będzie jedynie wyszukanie na nowo wszystkich programów. Starsze odbiorniki będą odbierać sygnał telewizyjny po podłączeniu odpowiedniego dekodera, koszt zakupu takiego urządzenia powinien zamknąć się w przedziale 100- 150 zł. W większości przypadków nie ma potrzeby kupna nowej anteny. Wystarczy skierować instalację antenową w stronę nadajnika. Użytkownicy telewizji kablowych i satelitarnych nie muszą dostosowywać sprzętu.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Wojewody Dolnośląskiego. Szczegółowe informacje znajdują się w także na stronie www.cyfryzacja.gov.pl i pod numerem bezpłatnej infolinii 800 007 788.

Ulotka informacyjna

plakat cyfryzacja_2.jpeg