#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Kolejne wsparcie dla Policji

Burmistrz Marek Długozima przekazał symboliczne kluczyki do nowego radiowozu na ręce komendanta Powiatowej Policji w Trzebnicy mł. insp. Artura Starmacha. Auto, którego zakup współfinansowała Gmina Trzebnica będzie służyło trzebnickim policjantom.

To kolejne realne wsparcie przekazane powiatowej policji. Wcześniej burmistrz dofinansował kwotą 200 tys. zł budowę nowej komendy, która powstanie w sąsiedztwie ul. Czereśniowej. – To dla nas bardzo duże wsparcie, za które w imieniu wszystkich trzebnickich policjantów dziękuję burmistrzowi. Nowa komenda będzie dla nas, ale także dla wszystkich odwiedzających komisariat, olbrzymim skokiem w lepszą jakość.  Prace rozpoczną się już w 2021 roku i potrwają dwa lata – powiedział komendant Artur Starmach i dodał: - Już teraz możemy cieszyć się z nowych radiowozów, które niebawem wyjadą na ulice, by dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Trzebnickiego – zakończył. 

- Dofinansowanie działań Powiatowej Policji, to jedna z płaszczyzn współpracy Gminy Trzebnica z Powiatem Trzebnickim oraz gminami Powiatu Trzebnickiego. Zarówno zakup nowego auta, jak i przekazanie dofinansowania na powstanie projektu nowej komendy, to również inwestycje w bezpieczeństwo nas wszystkich. Policjanci pełnią bardzo ciężką służbę troszcząc się o nasze bezpieczeństwo i zasługują przy tym na godne warunki pracy. Dlatego cieszę się, że oprócz Gminy Trzebnica dofinansowania do zakupu auta udzieliły: Gmina Wisznia Mała oraz wspólnie Gmina Zawonia wraz z Powiatem Trzebnickim. Mam nadzieję, że w przyszłości również pozostałe gminy Powiatu Trzebnickiego tj. Prusice, Oborniki Śl. i Żmigród włączą się w pomoc dla trzebnickich policjantów – skomentował burmistrz Marek Długozima i dodał: - Panu komendantowi Arturowi Starmachowi dziękuję za dobrą i owocną współpracę. Warto podkreślić, że mł. insp. Artur Starmach pełniąc rolę Komendanta Powiatowego w Oleśnicy z sukcesem wybudował i oddał do użytku nową komendę w Sycowie. Jestem pewien, że zdobyte doświadczenie pozwoli skutecznie przeprowadzić budowę trzebnickiej komendy. Dziękuję również radnym Rady Miejskiej z mojego ugrupowania, którzy wsparli mnie w tej sprawie, a w szczególności Naczelnikowi Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy Arturowi Gajowemu. Zastanawiające tylko, dlaczego obecny radny opozycyjny – były policjant Krzysztof Śmiertka nie poparł swoich kolegów po fachu i wspólnie z radnymi Mirosławem Marcem, Renatą Bujak-Ziółkowską, zagłosował przeciwko budżetowi gminy, w którym zapisane jest wsparcie trzebnickiej policji – zakup radiowozu i dofinansowanie budowy nowoczesnej komendy – zakończył burmistrz.  

Trzy przekazane auta, to oznakowane samochody marki Kia Ceed. Zostały one wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy. Nowe radiowozy trafią do Rewiru Dzielnicowych, Ogniwa Ruchu Drogowego oraz Referatu Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.