#SzczepimySię - Gmina Trzebnica gotowa na szczepienia  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Nowa komenda coraz bliżej

Burmistrz Marek Długozima wspólnie z Komendantem Wojewódzkim insp. Dariuszem Wesołowskim podpisał w Urzędzie Miejskim porozumienie, na mocy którego Gmina Trzebnica przekaże 200 tys. zł na powstanie projektu nowej Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy. Przypomnijmy, że obiekt dzięki staraniom burmistrza powstanie w sąsiedztwie ul. Czereśniowej.

11.jpeg

- Wspólnie z panem Komendantem Wojewódzkim Dariuszem Wesołowskim oraz Komendantem Komendy Powiatowej Policji mł. insp. Arturem Starmachem podejmujemy kolejne działania na rzecz powstania nowej siedziby trzebnickiej policji. Trzebniccy policjanci zasługują na dobre i nowoczesne warunki pracy, a nowy budynek zapewni im odpowiedni komfort codziennej trudnej służby na rzecz zachowania bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy i powiatu – powiedział burmistrz i dodał: - Efektem moich wieloletnich starań o powstanie nowej komendy, jest m.in. przejęcie terenu pod jej budowę od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Podjąłem także decyzję o zmianie studium oraz planu zagospodarowania dla tych terenów, z przeznaczeniem na cel publiczny. Pozwoliło to na przekazanie ich policji, a w krótkim czasie, dzięki mojemu finansowanemu wsparciu, także na rozpoczęcie prac projektowych i adaptacyjnych. Przypomnę także, że stale wspieram działania lokalnej policji, a tylko w ostatnim czasie przekazałem m.in. 50 tys. zł na zakup nowego auta czy zakup sprzętu – w tym nowych komputerów. Zarówno Panu komendantowi Dariuszowi Wesołowskiemu, jak i Panu komendantowi Arturowi Starmachowi dziękuję za dobrą i owocną współpracę. Warto podkreślić, że mł. insp. Artur Starmach pełniąc rolę Komendanta Powiatowego w Oleśnicy z sukcesem wybudował i oddał do użytku nową komendę w Sycowie. Jestem pewien, że zdobyte doświadczenie pozwoli skutecznie przeprowadzić budowę trzebnickiej komendy  – podsumował burmistrz Marek Długozima.   

12.jpeg

Również Komendant Wojewódzki Dariusz Wesołowski podkreślił jaką wagę dla miasta i powiatu będzie miała ta inwestycja: - Dzięki staraniom Pana burmistrza Marka Długozimy oraz komendanta Artura Starmacha powstanie nowoczesny obiekt, który w przeciwieństwie do obecnego budynku, będzie wizytówką Powiatowej Policji oraz samego miasta. Mam nadzieję, że już wkrótce policjanci zyskają godne miejsce służby, a wszyscy mieszkańcy bezpieczne miejsce, gdzie będą mogli przyjść, by zgłosić swoje sprawy i problemy. Jeszcze raz dziękuję za zaangażowanie i udzielone nam w tej sprawie wsparcie przez Pana burmistrza. Nowy budynek będzie szóstym z obecnie budowanych lub mających powstać komend na Dolnym Śląsku – zakończył Komendant Wojewódzki, a Komendant Powiatowej Policji w Trzebnicy Artur Starmach dodał, że nowego budynku możemy się spodziewać w ciągu trzech lat: - Będzie to olbrzymi jakościowy skok, zarówno dla trzebnickich funkcjonariuszy, ale i mieszkańców. Dzisiaj kładziemy kolejną cegiełkę w budowanym od lat przez Pana burmistrza i kolejnych komendantów policji w Trzebnicy projekcie, który mam nadzieję, wspólnie uda się nam zakończyć i doprowadzić do tego, że miasto znane z licznych inwestycji, zyska kolejną wspaniałą wizytówkę. Dziękuję Panu burmistrzowi za udzielone wsparcie – zakończył komendant powiatowy.

13.jpeg