Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Wspólne spotkanie wójtów i burmistrzów w Trzebnicy


Wójtowie i burmistrzowie trzebnickiego powiatu spotkali się w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy, by porozmawiać w ramach kolejnego już posiedzenia Kolegium Wójtów i Burmistrzów. Celem wspólnych spotkań jest omówienie możliwości wzajemnej współpracy na różnych płaszczyznach działalności podejmowanej przez sąsiadujące ze sobą gminy.

Zebranie otworzył gospodarz spotkania – Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, który przedstawił propozycje tematów do szerszego omówienia. Jednym z nich była propozycja zainicjowania przez włodarzy sąsiednich gmin programu podobnego do tego, który został wprowadzony już w trzebnickiej gminie – „Trzebnicka Rodzina 3+”. Jego celem jest promowanie wartości rodzinnych oraz zachęta do rozwoju rodzin w dobie zbliżającego się kryzysu demograficznego. Rodziny przystępujące do programu będą mogły korzystać z różnego rodzaju ulg i preferencji. Dzięki wdrożeniu takich programów w sąsiednich gminach, możliwe byłoby wypracowanie współpracy, w ramach której np. mieszkańcy gminy Prusice mieliby możliwość korzystania z preferencji obowiązujących w gminie Trzebnica i odwrotnie. Pomysł został bardzo dobrze przyjęty przez resztę włodarzy.

Kolejną propozycją przedstawioną przez burmistrza Marka Długozime była organizacja międzygminnych zawodów pływackich o puchar Kocich Gór w Trzebnickim Parku Wodnym ZDRÓJ.

Omówiono także aktualną sytuację gospodarczą, ekonomiczną i społeczną poszczególnych gmin. Ustalono również wspólnie, że zostanie wystosowany apel do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, by w ramach konstruowania finansowania na realizację drogi ekspresowej S-5, zabezpieczyła środki na remonty dróg gminnych, po których poruszać się będą ciężkie sprzęty realizujące tę inwestycję.  

Podczas spotkania wybrano również nowego przewodniczącego Kolegium Wójtów i Burmistrzów Powiatu Trzebnickiego, którym jednogłośnie został Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.  

kolegium wójtów i burmistrzów 05 kwietnia 2013.jpeg