Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Nowy plac zabaw w Boleścinie

Kolejny plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców powstanie w sołectwie Gminy Trzebnica. Tym razem nową inwestycję zyska Boleścin. Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na jego wykonanie z Arturem Gąsiorkiem z firmy Free Kids z Trzęsowic koło Zawoni. Koszt prac to 112 536,10 tys. zł.

Powstanie miejsce do zabawy, edukacji i relaksu dla dzieci, a także dla młodzieży i dorosłych. Będzie to uzupełnienie istniejącej oferty sportowej i rekreacyjnej Boleścina. Przypomnijmy, że na terenie Szkoły Podstawowej w sołectwie, znajduje się boisko wielofunkcyjne. Wśród urządzeń zabawowych znajdzie się m.in. tyrolka, urządzenia siłowni plenerowej, stół do gier planszowych oraz piłkarzyki. Zaplanowano również nasadzenia zieleni.

W podpisaniu umowy wzięła udział również sołtys Boleścina Agnieszka Zagwojska: - Nowy plac zabaw będzie doskonałym miejscem integracji i centralnym punktem wioski dla dzieci, których jest u nas coraz więcej. Dziękuję w imieniu mieszkańców Panu burmistrzowi za dostrzeżenie naszych potrzeb oraz za to z jaką troską podchodzi on do spraw ważnych dla naszego sołectwa – powiedziała sołtys, która w ostatnim czasie wspólnie z burmistrzem odwiedziła teren przeznaczony pod budowę placu zabaw, a także naprawiony przepust drogowy.

Działania sołtys Agnieszki Zagwojskiej docenia także burmistrz Marek Długozima: - Pani sołtys aktywnie działa na rzecz rozwoju Boleścina, widać to choćby po nagrodzie jaką uzyskała w plebiscycie Gazety Wrocławskiej za 2019 rok, zdobywając tytuł Sołtysa Roku. Mobilizuje ona do działania mieszkańców, ale także zwraca uwagę na potrzeby sołectwa. Dzięki temu mogą powstawać kolejne ważne dla lokalnej społeczności inicjatywy, jak budowa placu zabaw czy naprawa niebezpiecznego przepustu drogowego. Dziękuję za dobrą współpracę i mam nadzieję, na kolejne udane inicjatywy. Dla samych mieszkańców mam jeszcze jedną dobrą wiadomość, obecnie projektowana jest droga, która połączy Boleścin z Głuchowem Górnym. Będzie to ciekawa i bezpieczna alternatywa dotarcia do sąsiednich miejscowości.

Przypomnijmy, że zarówno sołtys, jak i sołectwo zostali zwycięzcami w głosowaniu MISTRZOWIE AGRO (Powiat Trzebnicki) w dwóch kategoriach: Sołectwo Roku i Sołtys Roku.