Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Utalentowani uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2

„Wieczór Baśni”

Baśnie towarzyszą nam od wczesnego dzieciństwa. Z przyjemnością słuchają ich zarówno dzieci jak i dorośli. Pomagają w kształtowaniu osobowości młodego człowieka, wpływają na jego wybory moralne, pojęcia dobra i zła. Oprócz tego baśń doskonale rozwija kreatywność, wrażliwość, fantazję i intelekt czytelnika.

Chcąc zainteresować uczniów czytaniem baśni, w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy zorganizowaliśmy „Wieczór baśni”. Podczas spotkania, w piątek 15 marca, uczniowie mogli oglądać znane baśnie Ch. H. Andersena oraz krótkie etiudy teatralne przygotowane przez uczniów klasy VI b.

Czwartoklasiści, którzy przyszli na spotkanie, rozpoznawali bohaterów prezentowanych baśni, tytuły utworów i autorów. Podczas przerw uczniowie wykonywali krzyżówki dotyczące treści baśni oraz brali udział w konkursie baśniowym. Tym sposobem próbujemy uczniów zainteresować czytaniem, by chętniej spędzali czas z książką, a nie przed ekranem komputera, a także sprawdzili swoje siły przed zmaganiami w Konkursie Baśniowym. Wieczór baśniowy uczniom bardzo się podobał.

szkoła 016.jpeg
Uczniowie odgrywali sceny ze znanych baśni.

„Festiwal Talentów”


Pierwszy dzień wiosny zaskoczył nas wszystkich zimową aurą. Jednak mimo śniegu i mrozu chcieliśmy uczcić początek nowej pory roku. Z żółtymi słoneczkami i kolorowymi bibułowymi kwiatami uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy, barwnym korowodem, przeszli ulicami naszego miasta do sali Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu.

Tutaj na dużej scenie, w odpowiedniej oprawie odbyła się III edycja „Festiwalu talentów”. Około 40 wykonawców zaprezentowało różnorodne uzdolnienia. Mogliśmy przekonać się, że nasi uczniowie mają różnorodne talenty i zainteresowania. Dzieci z każdej klasy, począwszy od klasy O po szóstoklasistów, chętnie chwalili się swoimi zdolnościami aktorskimi, wokalnymi, plastycznymi, sportowymi czy muzycznymi.

Największy aplauz zdobyli chłopcy z klasy V b, którzy wykonywali piosenkę „Ona tańczy dla mnie” oraz uczennica klasy II b, Julia Łakomiec, którą oklaskiwaliśmy dwukrotnie w tańcu nowoczesnym. Uczniowie bawili się doskonale. Na widowni nie zabrakło także rodziców, którzy przyszli oglądać i wspierać swoje pociechy. Wszyscy z uznaniem odnosili się do pomysłu prezentacji umiejętności uczniów. I mimo, że wiosna nie przyszła, imprezę zaliczyć można do udanych. Uczniowie już pytali organizatorów o przyszłoroczny „Festiwal talentów” i dziś chcieli wpisać się na listę wykonawców.

III edycja "Festiwalu Talentów" była bardzo udana:
szkoła 047.jpeg

DSC05302.jpeg

DSC05340.jpeg

DSC05344.jpeg