Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Wyróżnienie dla żłobka Hałabały

DSC_9306.jpeg

 

Gminny Żłobek im. Krasnala Hałabały w Trzebnicy został wyróżniony w konkursie Żłobek Roku 2020, organizowanym przez I Ogólnopolskie Stowarzyszenie Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych. Nagrodę wraz z dyplomem z rąk Prezesa Zarządu Roberta Wilczka odebrała Dyrektor Monika Falfura podczas uroczystej gali, która odbyła się w ramach III Edycji Ogólnopolskiej Konferencji.

 

 

_UMT7965.jpeg

 

 

W tym roku Konferencja odbyła się w dniach 17-18 września w Pułtusku pod hasłem „Żłobki i Kluby Dziecięce 2020, bo jakie początki takie będzie wszystko”. Udział w niej wzięło ponad 150 osób. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Kapituła Konkursowa w 8-osobowym składzie oceniła ponad 90 zgłoszeń z całej Polski, biorąc pod uwagę wiele obszarów działalności placówek. Analizowano i punktowano m.in. plan adaptacyjny dzieci, program dydaktyczno-wychowawczy i ofertę zajęć oraz warsztatów, plan dnia, jadłospis, wyposażenie sal, plac zabaw, a także kwestie bezpieczeństwa czy szkolenia kadry. – Bardzo doceniam pracę Pani Dyrektor i naprawdę wyróżnienie jest w pełni zasłużone. Placówkę w Trzebnicy widziałem osobiście i uważam, że jest ona bardzo dobrze zarządzana. Życzę dalszych sukcesów! – powiedział Prezes Zarządu Stowarzyszenia Robert Wilczek.


Ogromnie cieszę się, że nasz gminny żłobek znalazł się w czołówce konkursu, w którym było ponad 90 zgłoszeń. Taka zewnętrzna ocena jest niezwykle cenna, ponieważ nie tylko cieszy i motywuje do dalszej pracy, ale też wskazuje obszary, w których możemy być jeszcze lepsi. Gratuluję Pani Dyrektor, wszystkim pracownikom, a także dzieciom i ich rodzicom. Od wielu lat kieruję się ideą – inwestując w edukację, inwestujemy w przyszłość naszych dzieci, a takie pojedyncze sukcesy potwierdzają zasadność tego podejścia – powiedział burmistrz Marek Długozima.

Ideą Stowarzyszenia, które powstało w 2018 roku jest prowadzenie działalności edukacyjnej, kulturalnej oraz pomoc doradcza podmiotom prowadzącym żłobki i kluby dziecięce we wszystkich obszarach ich funkcjonowania, jak również podwyższanie jakości opieki nad dziećmi w publicznych i niepublicznych placówkach oraz rozwój systemu opieki nad dziećmi do lat 3 w Polsce. Stowarzyszenie zrzesza osoby, które posiadają wiedzę i doświadczenie w obszarze opieki nad najmłodszymi dziećmi oraz są gotowe realizować różne projekty z dyrektorami żłobków i klubów dziecięcych. Stowarzyszanie ma także za zadanie reprezentować interesy tych placówek.

 

 

11.1.jpeg

 

20200917_211629-1.jpeg zlobek-2020.jpeg