Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Wyremontowana droga w Komorówku

Zakończyły się prace związane z remontem odcinka drogi gminnej w Komorówku. Prace, których koszt wyniósł 78 124,68 zł, wykonała firma Anny Chleboś z Granowiec.

W skład prac wchodziło m.in. mechaniczne czyszczenie nawierzchni wraz ze ścinaniem poboczy, wykonanie nawierzchni asfaltowej czy tymczasowej organizacji ruchu. – Dzięki inicjatywnie burmistrza Marka Długozimy, udało się po raz kolejny zmodernizować nasze sołectwo. Ten remont jest kontynuacją drogi, która wybudowana została w 2019 roku. Teraz mamy komfortowe połączenie z Brzykowem i Domanowicami. Z nowej drogi już licznie korzystają okoliczni mieszkańcy oraz rowerzyści, rolnicy mają ułatwiony dojazd do pól. Zyskały także dzieci, które mają lepszy komfort dowozu do szkół, a czas dotarcia do domów zmniejszył się o blisko kwadrans. Dzięki tej drodze nasze sołectwo ożyło, a teraz naprawiony został odcinek starej nawierzchni, który wymagał pilnego remontu, za co bardzo dziękujemy – powiedziała sołtys Lidia Warjan i dodała: - Podobnie zresztą jak za nowe oświetlenie, wyremontowaną świetlicę, plac zabaw, poszerzoną ulicę, utwardzone drogi gruntowe. Burmistrz jak dobry gospodarz dostrzega nasze potrzeby i realizuje je – zakończyła.

- Ten remont, to kolejny element zrównoważonego rozwoju, jaki realizuję w Gminie Trzebnica. Staram się dostrzegać potrzeby mieszkańców i odpowiadać na nie. Tak realizowane są zadania inwestycyjne takie, jak budowa nowych dróg, chodników, świetlic, placów zabaw, boisk oraz oświetlenia. Duża również jest rola sołtysów, którzy często zwracają moją uwagę na najpilniejsze potrzeby mieszkańców swoich sołectw, dlatego w tym miejscu chciałbym podziękować Pani Lidii Warjan za pełne zaangażowanie w sprawy Komorówka, a także radnemu Rady Miejskiej Zenobiuszowi Modliborskiemu za wsparcie – powiedział burmistrz i dodał: - Rok temu otwieraliśmy drogę łączącą Komorówko z Brzykowem i Domanowicami, co było spełnieniem mojej obietnicy wyborczej. Teraz uzupełniliśmy tamtą inwestycją, zapewniając mieszkańcom bezpieczeństwo na odcinku drogi, która wymagała pilnej naprawy – zakończył burmistrz.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie oprócz wspomnianego połączenia Komorówka z Domanowicami i Brzykowem, powstało także połączenie drogowe Jaźwin i Koczurek, Brzykowa oraz Szczytkowic, wybudowano ul. Łabędzią w Księginicach, nową drogę w Głuchowie Górnym, a także wyremontowane zostały drogi prowadzące do Węgrzynowa, Malczowa oraz pomiędzy Taczowem Wielkim i Brochocinem. Obecnie trwa budowa drogi łączącej Cerekwicę z Masłowem.  W najbliższym czasie rozpoczną się prace projektowe związane z budową sieci dróg w Księginicach, a także budowa dróg w Taczowie Małym, łączących Przyborów z Koniowem, Koniowo z Ujeźdźcem Małym oraz Głuchów Górny z Boleścinem.