Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Ten obcy. Ta matematyka

13 marca do Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim przyjechali pracownicy Straży Miejskiej z Trzebnicy z prelekcją: „Obcy-niebezpieczny”. Przewodnim motywem spotkania było uświadomienie małym dzieciom, jak niebezpieczne mogą być skutki spotkań z nieznajomymi. Dzień później w szkole odbył się konkurs: „Potyczki matematyczno-fizyczno-chemiczne”.

Jak rozmawiać z nieznajomymi?

13 marca w Zespole Szkół w Ujeźdźcu Wielkim pracownicy Straży Miejskiej z Trzebnicy spotkali się z uczniami klas drugich Szkoły Podstawowej. Zaprezentowali prelekcję pt: "Obcy-niebezpieczny". Spotkanie wpisuje się w projekt pt: "Bezpieczeństwo dnia codziennego". To ważne, by małym dzieciom uświadomić, jak niebezpieczne mogą być skutki spotkań z nieznajomymi.

1 006.jpeg Inspektor Anna Cisak opowiadała dzieciom o niebezpieczeństwie spotkań z nieznajomymi.

1 007.jpeg Duże zaangażowanie ze strony maluchów potwierdza potrzebę tego rodzaju prelekcji.


Ścisła rywalizacja

Dzień później, 14 marca, już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Ujeźdzcu Wielkim zmagali się z niełatwymi zadaniami z przedmiotów ścisłych. Organizatorami konkursu byli nauczyciele: Iwona Rudkiewicz i Zbigniew Krysa. I choć matematyka, fizyka i chemia to dziedziny, które sprawiają uczniom dużo problemów, konkurs cieszy się od dawna dużym zainteresowaniem. W tym roku w potyczkach wzięło udział 5 szkół z 3 powiatów: Gimnazjum im. M. Rataja w Żmigrodzie, Gimnazjum w Czeszowie, Gimnazjum im. H. Brodatego w Trzebnicy, Gimnazjum w Zawoni oraz Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim. Wśród laureatów całe podium przypadło uczniom z Gimnazjum w Żmigrodzie.

1 002.jpeg Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ujeźdzcu Wielkim podczas rywalizacji z przedmiotów ścisłych.