Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Posiedzenie sztabu kryzysowego

11 września burmistrz Marek Długozima uczestniczył on-line w posiedzeniu Powiatowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego. Podczas rozmów omawiano bieżącą sytuację na terenie poszczególnych gmin. Wśród poruszanych tematów była również sprawa, która dotyczy jednej klasy w Szkole Podstawowej nr 1 i jednej grupy przedszkolnej w Przedszkolu nr 2 w Trzebnicy.

- Pragnę przypomnieć, że dwa dni temu otrzymałem informację o konieczności zastosowania kwarantanny wobec dzieci jednej klasy edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzebnicy oraz jednej grupy dzieci czteroletnich w Przedszkolu nr 2 w Trzebnicy – mówi burmistrz Marek Długozima i dodaje: - Dyrektorzy obu placówek otrzymali od dyrektora trzebnickiego SANEPIDU zalecenie zawieszenia zajęć obu zespołów na czas kwarantanny, do momentu uzyskania informacji o wynikach przeprowadzonych testów. Dzisiaj, zarówno u dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, jak i w Przedszkolu nr 2 wykonane teksty na obecność koronawirusa były ujemne. Jako bardzo dobrą wiadomość chciałbym przekazać, że w poniedziałek dzieci powrócą do szkoły i przedszkola, by kontynuować naukę. Ani szkoła ani przedszkole nie jest nowym ogniskiem koronawirusa, ponieważ źródło choroby było poza tymi placówkami.

Chciałbym zapewnić wszystkich rodziców, dzieci, ale także nauczycieli, że wraz z dyrekcjami poszczególnych placówek, dyrektor Elżbietą Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 1, a także dyrektor Katarzyną Stępień z Przedszkola nr 2 dokładamy wszelkich starań, by zarówno dzieci, jak i rodzice, czuli się bezpiecznie. Jednocześnie apeluję do rodziców i nauczycieli o zachowanie spokoju, ale także o to, byśmy traktowali się z życzliwością, troską i odpowiedzialnością, przestrzegając zasad higieny i stosując się do zaleceń.