Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Nareszcie koniec! Ostatnia prosta do otwarcia hali

Szanowni Mieszkańcy, drodzy Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2!

Mam dla Państwa bardzo dobre informacje – otrzymałem dziś decyzję Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który utrzymał w mocy decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, zatwierdzającą zamienny projekt budowlany Hali Sportowo-Widowiskowej. Oznacza to, że możemy rozpocząć procedury odbiorowe inwestycji, a następnie – w końcu dokonać otwarcia tej długo oczekiwanej przez wszystkich inwestycji.

Proceduralne blokowanie budowy nowej hali przez spółkę Arhat sp. z o.o, trwało łącznie około 2 lata. Najpierw poprzez wykorzystanie wszelkich możliwych środków administracyjno-prawnych, inwestycja została skutecznie zblokowana na etapie pozwolenia na budowę prawie na rok czasu. Następnie – na etapie realizacji inwestycji, spółka Arhat zablokowała budowę na kolejne długie miesiące. Nawet mimo moich apeli kierowanych do Pani Prezes spółki Arhat sp. z o.o – prośby te pozostawały bez echa.

W tym miejscu trzeba po raz kolejny wyraźnie zaznaczyć, że działania blokujące inwestycję były wspierane przez ludzi złej woli, którzy ponad dobro mieszkańców przedkładają swoje partykularne interesy. Ich celem jest zburzenie wszystkiego, co wywodzi się z mojej inicjatywy i jest przeze mnie realizowane zgodnie z obietnicami, jakie złożyłem zdecydowanej większości mieszkańców, którzy oddali na mnie swój głos i powierzyli mi funkcję zarządzania miastem i gminą. Osoby takie jak redaktor Daniel Długosz, radni: Krzysztof Śmiertka, Mirosław Marzec, Renata Bujak-Ziółkowska czy Justyna Wróbel oraz radny powiatowy Robert Adach (wybrany głosami mieszkańców Trzebnicy), tak bardzo pogrążeni są w nienawiści do mojej osoby i tak bardzo skupieni są na niszczeniu moich dokonań, że przesłania im to racjonalne myślenie i najzwyklejszy zdrowy rozsądek. Nie znajduję już innego wytłumaczenia, bo jak inaczej można rozumieć np. propozycję radnego Śmiertki, który chce się ze mną zakładać o 10 tys. złotych twierdząc, że nie wybuduję do określonego czasu nowego skrzydła przy Szkole Podstawowej nr 2, w którym znajdzie się 9 nowych klas dla dzieci oraz łącznik z halą sportową? To ma być postawa radnego, którego wybrali mieszkańcy by im służył? Zamiast robić wszystko, by nowe skrzydło powstało jak najszybciej – szczególnie teraz – w czasach pandemii - woli się ze mną zakładać, że nie zdążę tego zrobić. Taka propozycja to czysty hazard, jest to etycznie naganne, a wręcz karygodne i nie licuje z przysięgą składaną przez radnego.

Albo jak wytłumaczyć działania redaktora Daniela Długosza, piszącego wszędzie gdzie się da donosy, zawiadomienia? Wspierając działania mające na celu wstrzymanie budowy hali, działa też przecież na szkodę swojego dziecka, które już dawno mogłoby ćwiczyć na nowej, pięknej, przestronnej hali, razem z 800 innymi dziećmi z tej szkoły, które do tej pory mogły jedynie oglądać halę sportową przez okna szkolnych klas.

Na szczęście ta szkodząca mieszkańcom blokada administracyjna w wykonaniu spółki Arhat oraz wspierającego ją środowiska politycznego i medialnego zmierza nieuchronnie ku końcowi. W tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować Dolnośląskiemu Wojewódzkiemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego – Panu Piotrowi Wissowi, który na moją prośbę potraktował sprawę rozpatrzenia skargi priorytetowo, uwzględniając przede wszystkim dobro dzieci oczekujących na nowy obiekt sportowy, jak również sytuację wykonawcy inwestycji, który nie mógł rozliczyć do końca budowy, a tym samym był zmuszony do wstrzymania płatności swoim pracownikom, co w dobie koronawirusa jest kolejną, przykrą i trudną konsekwencją opisanych powyżej poczynań spółki Arhat i wspierającego ją środowiska, o której również należy głośno powiedzieć. Dziękuję także za współpracę przy realizacji inwestycji Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego – Panu Maciejowi Ratajowi, z którym byliśmy w stałym kontakcie na każdym etapie inwestycji. Dziękuję również za wsparcie i pomoc Wojewodzie Dolnośląskiemu – Jarosławowi Obremskiemu.

Wierzę, że już niedługo będziemy mogli wszyscy, którym zależy na tej hali, cieszyć się z jej uroczystego otwarcia, a jej przeciwnikom pozostanie po raz kolejny jedynie frustracja z powodu kolejnej, skutecznie zrealizowanej przeze mnie, przy wsparciu radnych z mojego komitetu „Skuteczni dla Rozwoju” – inwestycji na miarę oczekiwań Trzebniczan. Dzięki mojej konsekwencji i determinacji – mimo kłód rzucanych pod nogi – liczę, że już w październiku będziemy mogli oficjalnie otworzyć nową, wielką sportową inwestycję, jaką jest hala sportowo-widowiskowa przy Szkole Podstawowej nr 2.