Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Pod biało-czerwoną

Serdecznie zapraszam do udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy zadeklarują chęć przystąpienia do akcji.

Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.

Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. W Trzebnicy takim miejscem będzie plac przy Pomniku Niepodległości.

Aby wziąć udział w projekcie, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online. W przypadku Gminy Trzebnica wymagana liczba głosów to 500. Zachęcam zatem Państwa do oddawania głosu pod linkiem: https://bialoczerwona.www.gov.pl/

Dzięki projektowi chcemy budować wspólnotę i wzmacniać ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn! Lokalnym liderem projektu jest radny Rady Miejskiej w Trzebnicy Mateusz Kempa.

podpis.png

 

 

pod_bialo-czerwona_flaga-01.jpeg