Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Na boisku i w teatrze

Pierwsze rozgrywki w Lidze Piłki Nożnej za przedszkolakami. Na razie w klasyfikacji generalnej maluchy zajmują 2 miejsce, ale to dopiero początek sezonu! Poza tym w Przedszkolu nr 2 marzec upłynał nie tylko w duchu sportowym. Dzieci obejrzały dwa spektakle teatralne. Jeden w przedszkolu, ale drugi wiązał się już z wyjazdem do teatru we Wrocławiu. To dopiero były emocje!

Na początek sportowa rywalizacja

W środę 20 marca odbyły się pierwsze w tym sezonie rozgrywki w Lidze Piłki Nożnej Przedszkolaków. Z Przedszkola nr 2 o puchar walczy drużyna, w której skład wchodzą najlepsi sportowcy z grup IX, XI i XIII. Za naszych zawodników trzymamy kciuki!

Oto wyniki po pierwszych meczach:

1. Szkoła Podstawowa Nr 2 - Przedszkole Nr 2 - 0 : 1
2. Przedszkole Nr 2 – Szkoła Podstawowa Nr 3 - 0 : 1
3. Przedszkole Nr 2 - Przedszkole Integracyjne - 1 : 0
4. Przedszkole Nr 1 – Przedszkole Nr 2 - 0 : 2

W klasyfikacji generalnej Przedszkole nr 2 zajmuje drugie miejsce.

Bajka o wilku i zającu

Tego samego dnia maluchy odwiedziło zaprzyjaźnione Studio Małych Form Teatralnych Art - Re z Krakowa z przedstawieniem "Wilk i zając". W spektaklu wykorzystano postacie Wilka i Zająca ze znanego i popularnego rosyjskiego filmu animowanego „Nu, pogodi” („Ja ci pokażę”) Wiaczesława Kotionoczkina.
Fabuła przedstawienia była dość prosta: w trzech zabawnych epizodach Zając - w roli właściciela restauracji, dentysty, czy policjanta spotykał się z Wilkiem. Wzajemne ich interakcje jak zawsze szczerze rozbawiały małych widzów.

I baśń o sierotce Amelce

Natomiast w czwartek 21 marca dzieci z grup IX i XIII przywitały wiosnę w bardzo kulturalny sposób - w teatrze! Przedstawienie pt. „Amelka, Bóbr i król na dachu” to baśniowa opowieść o sierotce Amelce. - Spektakl ogromnie spodobał się małym widzom. Niewątpliwym atutem przedstawienia była pomysłowo zaprojektowana scenografia - obrotowa scena, piękne kostiumy, umiejętne budowanie nastroju za pomocą świateł i muzyki, czy wreszcie zręcznie wykonywane sztuczki iluzjonistyczne (perły sypiące się z włosów czesanych złotym grzebieniem, wodna sukienka). Aktorzy znakomicie wcielili się w rolę odgrywanych postaci. Dynamiczny, dowcipny, wydobywający z dialogów pełnię humoru i aluzyjności spektakl był interesującym przeżyciem dla młodszej, jak również starszej widowni – mówi Ewa Łopąg, nauczycielka z Przedszkola nr 2.

DSC05231.jpeg Pierwsze rozgrywki w Lidze Piłki Nożnej Przedszkolaka odbyły sie w Hali Sportowej ZAPO.

DSC05365.jpeg Wilk z zającem rozśmieszają kolejne pokolenia dzieci.

P3210004.jpeg Wizyta w Teatrze Lalek była dla maluchów ogromnym przeżyciem.