Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Poznaj Super Kota

Super Kot – maskotka Gminy Trzebnica dedykowana dzieciom. Premiera wizerunku superbohatera z naszej gminy miała miejsce podczas XXXIII Trzebnickiego Święta Sadów. Dzieci mogły się sfotografować z wielką podobizną Super Kota oraz otrzymać znak pomocnika – pieczątkę w kształcie kociej łapki.

IMG_6246.jpeg

Trzebnica otoczona jest Kocimi Górami, być może dlatego kojarzy się z tym sympatycznym zwierzakiem. Potwierdziły to także badania przeprowadzone wśród mieszkańców w ubiegłym roku, w których kot pojawiał się bardzo często jako odpowiedź na pytanie o symbol Trzebnicy. Stąd tez pomysł na wykorzystanie wizerunku kotka do promocji miasta i gminy wśród dzieci, bo poprzez zabawę mogły budować poczucie tożsamości i więzi ze swoją małą ojczyzną. 

Przyjazny i sympatyczny superbohater będzie wykorzystany przy akcjach skierowanych do dzieci, jak Dzień Dziecka, otwarcia placów zabaw, spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w przedszkolach i szkołach. Jego wizerunek pojawi się na wielu materiałach promocyjnych przeznaczonych dla najmłodszych – np. notesikach, kredkach, breloczkach, odblaskach, kubkach czy koszulkach. Planowane jest także wprowadzenie kolorowanek oraz komiksów z Super Kotem działającym w Gminie Trzebnica, a także gier, np. karcianych. Realizacja powyższych działań planowana jest na przyszły rok.

 

super_kot_kredki.jpeg

 

W Punkcie Informacji Turystycznej można otrzymać pieczątkę Super Kota w kształcie łapki.

 

IMG_0673.jpeg

 

Kocia Ścieżka – zabawa miejska dla całych rodzin, polegająca na odnalezieniu około 30 moich śladów – łapek na specjalnych niewielkich tabliczkach, ulokowanych w przeróżnych miejscach Trzebnicy. Każda tabliczka posiada także kod QR, w którym zawarte są wiadomości, zadania i ciekawostki, jakie dla Was przygotowałem, aby urozmaicić zwiedzanie Trzebnicy.

20130604_124531.jpeg

 

Tutaj możecie pobrać piosenkę o Super Kocie (słowa: Wiesława Kucięba, muzyka: Aneta Góral): Super Kot.MP3 oraz tekst: 

piosenka_super kot.jpeg

 

 

MP3Super Kot.MP3

 

(Kliknij, aby pobrać)