Szanowni Państwo, od 3 lipca (do 1 września) obowiązują nowe godziny pracy Urzędu Miejskiego w Trzebnicy: PON.-PT. 7:00-15:00

  • EN
  • DE
  • UA

Poznaj Super Kota

Super Kot – maskotka Gminy Trzebnica dedykowana dzieciom. Premiera wizerunku superbohatera z naszej gminy miała miejsce podczas XXXIII Trzebnickiego Święta Sadów. Dzieci mogły się sfotografować z wielką podobizną Super Kota oraz otrzymać znak pomocnika – pieczątkę w kształcie kociej łapki.

IMG_6246.jpeg

Trzebnica otoczona jest Kocimi Górami, być może dlatego kojarzy się z tym sympatycznym zwierzakiem. Potwierdziły to także badania przeprowadzone wśród mieszkańców, w których kot pojawiał się bardzo często jako odpowiedź na pytanie o symbol Trzebnicy. Stąd też pomysł na wykorzystanie wizerunku kotka do promocji miasta i gminy wśród dzieci, bo poprzez zabawę mogły budować poczucie tożsamości i więzi ze swoją małą ojczyzną. 

Przyjazny i sympatyczny superbohater będzie wykorzystany przy akcjach skierowanych do dzieci, jak Dzień Dziecka, otwarcia placów zabaw, spotkania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w przedszkolach i szkołach. Jego wizerunek pojawi się na wielu materiałach promocyjnych przeznaczonych dla najmłodszych.

 

super_kot_kredki.jpeg

 

Kocia Ścieżka – zapraszamy na spacer po Trzebnicy i odnalezienie 10 miejsc, w których znajdują się rzeźby i wizerunki kotów. Poniżej znajduje się mapka z zaznaczonymi punktami do odwiedzenia i odnalezienia w nich kocich przyjaciół Super Kota.

tablice kocia ścieżka_1.jpeg

 

Tutaj możecie pobrać piosenkę o Super Kocie (słowa: Wiesława Kucięba, muzyka: Aneta Góral): Super Kot.MP3 oraz tekst: 

 

piosenka_super kot.jpeg

 

 

 

MP3Super Kot.MP3 (3,06MB)

 

(Kliknij, aby pobrać)