• EN
  • DE
  • UA

Wyniki 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Trzebnica 2020

 

www BELKA BO 2020.png

 

 

Szanowni Państwo,
7. edycja Trzebnickiego Budżetu Obywatelskiego po raz kolejny pokazała, jak ważna to forma komunikacji z mieszkańcami Gminy Trzebnica. Zarówno na etapie składania wniosków, a potem poprzez oddawanie głosu na konkretny projekt, to wy - mieszkańcy gminy – od lat wskazujecie, w którym kierunku chcecie rozwijać swoje osiedla, sołectwa, miejsca do odpoczynku i rekreacji. Zgłoszone pomysły są także odzwierciedleniem Waszych potrzeb w sferze rozwoju kultury, sportu, a ostatnio coraz częściej wskazują na tematy ważne społecznie. Dziękuję za Wasze zaangażowanie i przyznam, że z nieukrywaną radością obserwuję, jak Budżet Obywatelski cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością.


W 7. edycji Budżetu Obywatelskiego głosowanie trwało w dniach od 14 do 31 lipca i odbywało się w formie elektronicznej oraz papierowej. Mieszkańcy mogli głosować na jeden z 13 projektów. Oddano w sumie 4 230 głosów ważnych. Decyzją mieszkańców pierwsze miejsce w głosowaniu, uzyskując w sumie 1 435 głosów, zajął projekt pt. Boisko wielofunkcyjne w Jaźwinach. Serdecznie gratuluję pani sołtys Monice Kolczak-Paszkiewicz oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w zdobywanie głosów. To naprawdę imponujący wynik, który jest dla mnie wyraźnym sygnałem, jak ważna jest to dla was inwestycja. Sołectwa z Gminy Trzebnica od lat są dla nas doskonałym przykładem, że można wspaniale integrować się i łączyć wokół spraw ważnych dla całej, lokalnej społeczności.


Wszystkim, którzy zgłosili wnioski, inicjatorom projektów, ale także tym, którzy tak licznie wzięli udział w głosowaniu jeszcze raz dziękuję za czynny udział i wspólne budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Powołany przeze mnie, pierwszy w powiecie trzebnickim, Budżet Obywatelski jest szansą, by oddolne inicjatywy mieszkańców zostały zauważone. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że w ciągu tych 7 lat funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego oddano prawie 26,5 tys. głosów, a pod głosowanie poddanych zostało prawie 100 projektów.

Wierzę, że razem, wspólnymi siłami możemy wyznaczać nowe kierunki rozwoju dla Gminy Trzebnica i czynić ją miejscem jeszcze piękniejszym do życia.

 

burmistrz_z_podpisem_Trebuchet_niebieski.png

 

 

 
 
WYNIKI BO 2020-03.jpeg

 

 

PDFOGŁOSZENIE WYNIKÓW BO 2020 (5,03MB)