Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8 do 15.

  • EN
  • DE

Nowa świetlica rośnie

Świetlica w Skarszynie zyskała pokrycie dachowe, a także została otynkowana. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Niebawem rozpoczną się roboty związane z budową parkingów. Obiekt, który będzie miał ponad 200 m² powierzchni wykonywany jest przez Zakład Ogólnobudowlany Henryka Grabowskiego z Bierutowa. Całkowity koszt to ponad milion złotych.

Świetlica zlokalizowana została w sąsiedztwie boiska oraz istniejącego już placu zabaw, uzupełniając tym samym strefę relaksu i rekreacji. – To bardzo sprawnie realizowany obiekt, który po swoim otwarciu będzie służył wszystkim mieszkańcom drugiej co do wielkości wioski w Gminie Trzebnica. Jesteśmy wdzięczni, że burmistrz dostrzegł nasze potrzeby i spełnił daną nam obietnicę – powiedział radny Rady Miejskiej Kamil Ankier i dodał: - Dzięki tej świetlicy zyskamy brakującą przestrzeń rekreacji i rozrywki, uzupełnioną o istniejące już boisko, które jest jednym z najpiękniej położonych obiektów w regionie – zakończył.

Burmistrz wizytował inwestycję: - Skarszyn aktywnie uczestniczy w życiu Gminy Trzebnica i wierzę, że dzięki tej świetlicy mieszkańcy zyskają miejsce, które wykorzystają dla jeszcze lepszej integracji całego sołectwa – powiedział burmistrz i dodał: - To kolejna duża inwestycja w sołectwach Gminy Trzebnica, w których staram się prowadzić zrównoważony rozwój na różnych płaszczyznach. Tak powstają nowe drogi, takie jak budowane połączenie pomiędzy Cerekwicą i Masłowem, nowe chodniki, place zabaw, czy właśnie świetlice. Dodatkowo prowadzone są remonty szkół, m.in. warta ponad 3 miliony zł termomodernizacja w Ujeźdźcu Wielkim – podsumował burmistrz.

Jak zapewnia burmistrz, kolejne świetlice powstaną w Nowym Dworze, Świątnikach, Sulisławicach, Koczurkach, Brzeziu, Masłowcu, Będkowie, Ujeźdźcu Wielkim oraz w Droszowie.