Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8 do 15.

  • EN
  • DE

Kolejne wsparcie dla służb

Burmistrz Marek Długozima spotkał się w Urzędzie Miejskim z Komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy bryg. mgr. inż. Rafałem Przybylokiem. Podczas spotkania podpisane zostało porozumienie, na mocy którego burmistrz przekazał 50 tys. zł na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego z funkcją do ograniczania stref skażeń chemicznych i ekologicznych na potrzeby PSP w Trzebnicy.

Spotkanie było również okazją do gratulacji z okazji awansu na stanowisko komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy, które w formie listu gratulacyjnego burmistrz złożył na ręce Rafała Przybyloka.

– Mam nadzieję, że wspólnie z nowym komendantem będziemy dalej rozwijali dobrą współpracę zapoczątkowaną przez jego poprzednika – st. bryg. Bogusława Bruda, który otrzymał awans na zastępcę Komendanta Wojewodzkiego PSP. W dalszym ciągu będziemy podejmować szereg działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. Dziękuję wszystkim strażakom za trud włożony w jego utrzymanie poprzez codzienną ciężką pracę i gotowość do poświęcenia własnego zdrowia i życia dla ratowania innych. O tym, że doceniamy ich ogromny trud niech świadczy wsparcie wyposażenia jednostki, w tym to dofinansowanie zakupu wozu bojowego – podkreślił burmistrz Marek Długozima i dodał: - Wspieram również strażaków ochotników z 8 jednostek znajdujących się na terenie Gminy Trzebnica. Dzięki moim działaniom udało się pozyskać dofinansowanie 260 tys. zł na zakup wozu bojowego dla OSP w Cerekwicy. Wcześniej kupiliśmy nowe auta bojowe dla OSP Skoroszów oraz OSP Marcinowo, gdzie również powstała nowoczesna remiza. W planach jest także budowa nowej remizy w Ujeźdźcu Wielkim. W ostatnim czasie przekazałem również 50 tys. zł na zakup nowego radiowozu dla trzebnickiej policji oraz doposażyłem Szpital Św. Jadwigi Śląskiej w respirator o wartości ponad 60 tys. zł. Te wszystkie działania mają na celu jak największe wsparcie służb, które szczególnie teraz, w okresie pandemii, ryzykują swoje zdrowie i życie, by dbać o nasze bezpieczeństwo – zakończył.

Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy bryg. mgr inż. Rafał Przybylok komentując podpisane porozumienie, podziękował burmistrzowi za dostrzeżenie codziennego trudu pracy strażaka: - Dziękujemy za przekazane środki, które pomogą doposażyć naszą jednostkę, a tym samym zwiększyć komfort i bezpieczeństwo pracy naszych strażaków. Mam nadzieje, że współpraca pomiędzy naszą jednostką a gminą będzie nadal układała się tak harmonijnie – podsumował.