Od 1 lipca do 2 września 2022 Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie: pon.-pt. 7:00-15:00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy w godz. 15:00-15:15 | Solidarni z Ukrainą - jak możemy pomóc?  |  #SzczepimySię  |  Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus  |  Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE
  • UA

1. Pomnik i grobowiec Dziecka Nienarodzonego

Nazwa zadania:

Pomnik i grobowiec Dziecka Nienarodzonego.

 

Proponowane miejsce realizacji zadania:

Cmentarz Parafialny w Trzebnicy, ul. Prusicka

 

Opis proponowanego zadania:

Budowa grobowca wielopiętrowego, w którym będą układane urny z prochami dzieci zmarłych przed narodzeniem. Projekt z wykonaniem pomnika stojącego nad grobowcem symbolizuje cierpienie i smutek a jednocześnie wyraża nadzieję, że „Madonna Niewiniątek” zaopiekuje się okrywając swoim płaszczem ich martwo urodzone dzieci. Rocznie w Trzebnickim szpitalu, jak podają statystyki umiera ponad 100 takich dzieci.

 

Uzasadnienie realizacji zadania:

Pomoc rodzicom godnie pochować swoje nienarodzone dziecko i przeżyć żałobę tzn. stanąć przy grobie, zapalić znicz, pomodlić się, zapłakać. Dobrze przeżyta żałoba zapobiega fali zachorowań na depresję, która ciągnie się latami osłabiając rodziny.

 

Szacunkowy koszt brutto realizacji zadania:

100 tys. zł

 

  • Projekty poddane głosowaniu w Budżecie Obywatelskim Gminy Trzebnica 2020

    FB_projekty_Budżet Obywatelski 2020-15.jpeg

    W terminie 15-22 czerwca mieszkańcy Gminy Trzebnica zgłosili 15 projektów. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 13 projektów. Dwa zadania nie spełniły warunków udziału w głosowaniu. Liderzy trzech zgłoszonych propozycji poinformowani zostali o potrzebie uzupełnienia zadań. Głosowanie odbędzie się w terminie 14-31 lipca w formie tradycyjnej (karty do głosowania) oraz online. Karty do głosowania do pobrania i wydrukowania dostępne  będą na stronie www.trzebnica.pl w zakładce budżet obywatelski od 14 lipca. W tej samej zakładce znajdziemy moduł online do głosowania przez internet.