Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Postęp prac w Skarszynie

W Skarszynie trwają intensywne prace związane z budową nowoczesnej świetlicy wiejskiej. Obiekt, który będzie miał ponad 200 m² powierzchni wykonywany jest przez Zakład Ogólnobudowlany Henryka Grabowskiego z Bierutowa. Całkowity koszt to ponad milion złotych.

Trwa tynkowanie ścian zewnętrznych oraz przygotowanie do położenia dachówki. – Prace trochę opóźniła deszczowa pogoda. Ale patrząc na postęp oraz intensywność robót jestem pewien, że już niebawem będziemy mogli cieszyć się z nowego miejsca na mapie integracji Skarszyna – cieszy się sołtys oraz radny Rady Miejskiej Kamil Ankier i dodaje: - Burmistrz planował tę inwestycję jeszcze ze śp. Janem Janusiewiczem, wszyscy cieszymy się, że udało się doprowadzić do jej powstania, obietnica została spełniona, a tym samym duchowa spuścizna Jana wypełniona. Ta świetlica przysłuży się w rozwoju całego naszego sołectwa, a także działań na rzecz rozwoju i promocji Gminy Trzebnica.

Inwestycje wizytował burmistrz Marek Długozima: - Kolejna świetlica w naszej gminie za chwilę będzie ukończona, a następne czekają już w kolejce do budowy. Cieszę się, że polityka zrównoważonego rozwoju Gminy Trzebnica, którą prowadzę od momentu objęcia urzędu burmistrza przynosi efekty w postaci udogodnień dla kolejnych mieszkańców. Tak powstają wspomniane świetlice, drogi, chodniki, oświetlenie, place zabaw. Wszystko byśmy czuli się bezpiecznie i komfortowo w swojej najbliższej okolicy – powiedział burmistrz i dodał: - Rozwój rodzi się też z dobrej współpracy, za którą dziękuję sołtysowi i radnemu Rady Miejskiej Kamilowi Ankierowi. Tak jak wcześniej ze śp. Janem Janusiewiczem, tak teraz z panem Kamilem, możemy zmieniać Skarszyn na lepsze. Mam nadzieję, że ta nowa świetlica już od momentu otwarcia będzie tętnić życiem i być źródłem wielu inspiracji na rzecz rozwoju całej naszej gminy.

Świetlica zlokalizowana została w sąsiedztwie boiska oraz istniejącego już placu zabaw, uzupełniając tym samym strefę relaksu i rekreacji. Jak zapewnia burmistrz, kolejne świetlice powstaną w Nowym Dworze, Świątnikach, Sulisławicach, Koczurkach, Brzeziu, Masłowcu, Będkowie, Ujeźdźcu Wielkim oraz w Droszowie.