Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

I Cross Trzebnicki

Mimo mało sprzyjającej pogody, blisko 100 biegaczy stawiło się w niedzielę, 10 marca, na start I Crossu Trzebnickiego o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica. Trudna trasa o długości 10 kilometrów, przebiegająca przez pagórkowaty teren Lasu Bukowego oraz przez obszar Stawów Trzebnickich, wymagała od zawodników ogromnego wysiłku, ale jednocześnie dostarczyła wiele satysfakcji i zadowolenia z jej ukończenia.

Do udziału w zawodach można było zapisać się przez formularz internetowy, a także w dzień biegu w zorganizowanym biurze zawodów, znajdującym się przy Trzebnickim Parku Wodnym ZDRÓJ, który dla każdego uczestnika imprezy przygotował niespodziankę – 50% rabat na bilet wstępu. Przedstawiciele Stowarzyszenia Pro Run czuwali nad techniczną stroną biegu i klasyfikacją końcową. Na trasie zawodnikom pomagali wolontariusze, którzy czuwali nad prawidłowym przekierowywaniem biegaczy na ścieżkach. Dodatkowo podawali zawodnikom wodę, a po przebiegnięciu mety także specjalne pakiety gadżetów z wodą mineralną i batonem regeneracyjnym. Każdy zawodnik mógł także zjeść ciepły posiłek.

Sygnał do startu dali wspólnie Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Prezes Stowarzyszenia Pro Run Jacek Jackowiak. Biegacze musieli pokonać trzy pętle po 3,33 km każda, co zwycięzcy – Maciejowi Jasińskiemu (Śląsk Wrocław) zajęło 40 min i 6 sek. II i III miejsce przypadły trzebniczanom – Andrzejowi Hazubskiemu (41:26) i Zbigniewowi Kaczmarkowi (42:05) z LZS Trzebnica. Wśród kobiet najlepsze były: Alina Andrejczuk (51:41), Magdalena Łowicka (55:19), Joanna Todd (55:30).

Jak powiedział po biegu burmistrz Marek Długozima: „Jestem bardzo zadowolony, że biegowe ścieżki w Trzebnicy cieszą się tak dużą popularnością. Codziennie obserwuję jak wielu trzebniczan, a także gości spoza naszego miasta, trenuje lub spaceruje na odnowionych terenach spacerowo-rekreacyjnych przy stawach oraz w Lesie Bukowym. Jestem pełen podziwu, jak intensywnie rozwija się taka forma aktywności ruchowej wśród zarówno młodzieży jak i starszych mieszkańców naszej gminy. Życzę już dziś wszystkim udanego wypoczynku u progu wiosny, a sportowcom wspaniałych startów w rozpoczętym w niedzielę sezonie biegowym”.

Po uroczystej dekoracji zwycięzców rozlosowano dwa podwójne zaproszenia VIP na Festiwal Biegowy w Krynicy.

I Cross Trzebnicki o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica został zorganizowany przy współpracy Gminy Trzebnica oraz Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu ze Stowarzyszeniem Pro Run z Wrocławia. Już dziś zapraszamy na kolejny Cross w przyszłym roku - mając nadzieję na lepszą pogodę i jeszcze większa frekwencję na starcie.

Lista wyników oraz filmik

_MG_7212.jpeg
Biuro zawodów znajdowało się przy Trzebnickim Parku Wodnym ZDRÓJ.

IMG_7243.jpeg
Puchary dla zwycięzców.

IMG_7273.jpeg
Rozgrzewka biegaczy.

IMG_7285.jpeg
Sygnał startu dali biegaczom Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Prezes Pro Run Jacek Jackowiak.

IMG_7302.jpeg
Trasa biegu skłądała się z trzech pętli - po 3,33 km - po ścieżkach Lasu Bukowego, Stawów Trzebnickich i obok Trzebnickiego Parku Wodnego ZDRÓJ.

IMG_7363.jpeg
W ocenie zawodników trasa była bardzo wymagająca, ale dzięki temu satysfakcja z jej ukończenia jeszcze większa.

IMG_7374.jpeg
Mimo niesprzyjającej pogody do biegu przystąpiło blisko 100 zawodników.

IMG_7510.jpeg
Zwycięzca - Maciej Jasiński na linii mety.

IMG_7528.jpeg
Wśród zawodników panowała doskonała atmosfera.

IMG_7650.jpeg
Po oddaniu numeru startowego każdy uczestnik biegu otrzymywał pakiet gadżetów od organizatorów.

IMG_7702.jpeg
Trzy najszybsze Panie -
 Alina Andrejczuk (51:41), Magdalena Łowicka (55:19), Joanna Todd (55:30).

IMG_7720.jpeg
I miejsce - Maciej Jasiński (40:06) ze Śląska Wrocław, II miejsce - Andrzej Hazubski (41:26) i II miejsce -  Zbigniew Kaczmarek (42:05) obaj z LZS Trzebnica.