Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Trwają prace w Skarszynie

Trwają prace związane z budową świetlicy wiejskiej w Skarszynie. Na budynku zamontowano już krokwie dachowe, a całość konstrukcji daje wyobrażenie tego, jak będzie wyglądać gotowa inwestycja. Pracę prowadzi Zakład Ogólnobudowlany Henryka Grabowskiego z Bierutowa. Ich koszt to blisko milion złotych.

Na ponad 200 m² powstanie przestronna sala główna (126 m²), a także kuchnia, pomieszczenie gospodarcze, toaleta damska i męska. Świetlica zlokalizowana została w sąsiedztwie boiska oraz istniejącego już placu zabaw, uzupełniając tym samym strefę relaksu i rekreacji.

- Będzie to kolejna tak duża inwestycja w sołectwach Gminy Trzebnica. Przypomnę, że w ubiegłym roku otwarliśmy nowe świetlice w Ligocie Trzebnickiej i Kuźniczysku, nowe boisko wielofunkcyjne w Marcinowie oraz drogi łączące Komorówko z Domanowicami i Brzykowem, a także Jaźwiny z Koczurkami. W tym roku, pomimo obecnej sytuacji epidemiologicznej, bardzo szybko postępują roboty przy budowie wspomnianej świetlicy w Skarszynie. Powstaje także droga łącząca Cerekwicę i Masłów.  Te wszystkie inwestycje są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców oraz kontynuacją prężnego rozwoju sołectw Gminy Trzebnica. Jest ich łącznie 41 i staram się, by każde z nich mogło cieszyć się zrównoważonym rozwojem, zapewniając komfort i bezpieczeństwo mieszkańcom – powiedział burmistrz i dodał: - Świetlica w Skarszynie pozwoli sołectwu na dalszą integrację oraz pomoże w powstaniu nowych inicjatyw. O jej powstanie zabiegał już śp. Jan Janusiewicz, z którym ustalaliśmy wstępne plany jej budowy. Tą inwestycją spełniam jego wielkie marzenie i dotrzymuję danego mu słowa. Dotrzymałem także słowa danego mieszkańcom Skarszyna i wierzę, że ten obiekt będzie doskonale wykorzystany na potrzeby sołectwa, a także promocji Gminy Trzebnica na zewnątrz. W tym miejscu chciałbym pogratulować sołtysowi i radnemu Rady Miejskiej Kamilowi Ankierowi, kierunku w jakim podąża Skarszyn, aktywnie uczestnicząc w wielu gminnych uroczystościach na czele z dożynkami – zakończył burmistrz.

Sołtys Skarszyna i Radny Rady Miejskiej Kamil Ankier, w imieniu całej społeczności sołectwa podziękował za spełnioną obietnicę: - Zgodnie z zapewnieniem burmistrza oraz jego ideą zrównoważonego rozwoju, Skarszyn jako kolejna miejscowość zyska wspaniały obiekt, który posłuży nam do wzajemnej integracji. Będzie on także pomocny w funkcjonowaniu Sparty Skarszyn oraz posłuży najmłodszym za miejsce zabawy. Jako jedno z największych sołectw w Gminie Trzebnica, potrzebowaliśmy nowej świetlicy i cieszę się, że ta potrzeba została dostrzeżona. W imieniu wszystkich mieszkańców dziękuję burmistrzowi Markowi Długozimie i jako sołtys obiecuję, że nowa inwestycja zostanie należycie wykorzystana – podkreślił Kamil Ankier.

Jak zapewnia burmistrz, kolejne świetlice powstaną w Nowym Dworze, Świątnikach, Sulisławicach, Koczurkach, Brzeziu, Masłowcu, Będkowie, Ujeźdźcu Wielkim oraz w Droszowie. Planowany termin zakończenia prac w Skarszynie, to grudzień bieżącego roku.