Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Dla Dużych Rodzin

W Gminie Trzebnicy ruszył program wspierający rodziny wielodzietne. Tańsze bilety do kina i na basen, dodatkowe punkty podczas rekrutacji do przedszkoli, zniżki na szczepienia i darmowe przejazdy komunikacją miejską - to wszystko po okazaniu karty „Trzebnicka Rodzina 3+”. Program rusza 1 czerwca 2013 roku. Już teraz można pobrać wniosek, który uprawnia do otrzymania karty.


Wniosek oraz pakiet informacyjny można pobrać w pokoju nr 76 w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy u koordynatora projektu Grzegorza Króla.

Kto może skorzystać z programu?

Adresatem programu są rodziny wielodzietne, w tym zastępcze, które mieszkają lub są zameldowane na terenie gminy Trzebnica i mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do 18 lub 24 lat - w zależności od kontynuacji nauki. Program nie obejmuje dzieci pracujących, pełnoletnich.

Pakiet zniżek

Rodziny wielodzietne, które złożą odpowiedni wniosek w Urzędzie Miejskim, otrzymają Kartę Trzebnickiej Rodziny 3+. Wraz z kartą czekają na nich: 50-procentowej zniżki przy zakupie biletów wstępu do Trzebnickiego Parku Wodnym „Zdrój”, na miejskie lodowisko, na płatne imprezy kulturalne, w tym seanse filmowe organizowane przez Trzebnickie Centrum Kultury i Sportu. Ponadto karta upoważnia do 50 – procentowej ulgi za opłaty na szczepienia przeciw pneumokokom i meningokokom.

Członkowie rodzin wielodzietnych, którzy posiadają Kartę, mogą bezpłatnie korzystać z przejazdów komunikacją miejską. Natomiast dzieciom w wieku przedszkolnym zostaną przyznane dodatkowe punkty podczas rekrutacji.

Przedsiębiorco, dołącz do nas!

Do programu „Trzebnicka Rodzina 3+” mogą także przystąpić przedsiębiorcy i usługodawcy, którzy chcą wspierać rodziny wielodzietne. Ich pomoc może polegać na ufundowaniu drobnej usługi, zakupów, bonów czy różnego rodzaju ulg, bonusów i zniżek. Jeśli jesteś właścicielem firmy, dołącz do nas! Zaproponuj rabat dla uczestników programu. Razem stwórzmy środowisko przyjazne dużym rodzinom.

Polityka prorodzinna

Program powstał z inicjatywny burmistrza Marka Długozimy oraz jego klubu radnych, którzy tym samym wywiązali się ze swoich obietnic wyborczych. –– Rodzina jest fundamentem życia. W naszej gminie są rodziny wielodzietne, które zasługują na wsparcie. Podejmowany przez nie trud utrzymania i wychowania dzieci to naprawdę ogromne wyzwanie. Jeśli w jakiś sposób można im pomóc, trzeba to zrobić. Mam nadzieję, że razem z programem uda się stworzyć środowisko rodzin, które będą miały wpływ na kształtowanie lokalnej rzeczywistości. Karta to nie jedyna forma pomocy. Zaproponowałem również ulgi dla rodzin wielodzietnych w nowym systemie gospodarowanie odpadami. Poza tym staram się konsekwentnie realizować politykę prorodzinną. W ostatnich latach w Gminie Trzebnica powstały dodatkowe miejsca w przedszkolach, m.in. dzięki budowie nowego skrzydła przy Przedszkolu nr 2; przy Szkole Podstawowej nr 3 powstała szkolna stołówka. W tej chwili realizujemy najważniejsze inwestycje w powojennej historii Trzebnicy – budowę Szkoły Muzycznej I i II stopnia, a także budowę nowej siedziby Szkoły Podstawowej nr 2, która zostanie uruchomiona już we wrześniu br. Młodzież z naszej gminy honorujemy stypendiami im. Jana Pawła II i Burmistrza Gminy Trzebnica. Przystosowaliśmy Urząd Miejski na potrzeby rodziców z dziećmi, mamy podjazd dla wózków, windę, kąciki zabaw dla dzieci. W kalendarz imprez każdego roku wpisujemy te, które służą rodzinnej integracji, m.in. Dzień Dziecka, czy Wigilia. Nie zapominam również o mieszkańcach wiosek. W ostatnich latach udało nam się otworzyć kilkanaście nowych placów zabaw i świetlic – pięknie służą całym rodzinom – mówi Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

 

DOCWniosek o wydanie Karty Trzebnickiej Rodziny 3+

DOCDeklaracja dla przedsiębiorców o przystąpieniu do programu

 

plakat_karta dużej rodziny 3+.jpeg