• EN
  • DE
  • UA

VIII Cross Trzebnicki

Ponad pół tysiąca biegaczy w słoneczną sobotę 15 lutego postanowiło rozpocząć sezon biegowy w Trzebnicy. Uzdrowiskowe tereny Trzebnicy i Lasu Bukowego, już po raz ósmy stały się areną zmagań podczas biegu o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica.

- To dla mnie pierwsze tego typu zawody, ale bardzo lubię biegać po trzebnicy i okolicy. Od kiedy pojawiły się nowe ścieżki pieszo-rowerowe łatwiej o bezpieczne bieganie również zimowymi wieczorami – mówi Przemek z Trzebnicy, a Andrzej z Wrocławia dodaje: - Gdy tylko jest pogoda, to chętnie przyjeżdżam potrenować na Trzebnickich górkach. Fajne tereny, można poćwiczyć interwały - mówi.

- Cieszy mnie bardzo to, ile uśmiechniętych twarzy widzę dziś na linii startu, a także to, jak wiele z tych twarzy widziałem również podczas ostatniego jubileuszowego 35. Trzebnickiego Biegu Sylwestrowego. To pokazuje, że pokochaliście biegać w Trzebnicy i mam nadzieje, że już niebawem spotkamy się ponownie. Dopisała nam dziś pogoda, a Wy niebawem wyruszycie na świetnie przygotowaną trasę. Cieszcie się tym biegiem. Do zobaczenia na mecie! – powiedział burmistrz Marek Długozima, który punktualnie o godzinie 11 dał sygnał do startu. Na trzy malownicze pętle o łącznej długości 10 kilometrów ruszyło ponad 400 mężczyzn i blisko 100 kobiet, którzy chcieli sprawdzić swoją wytrzymałość pokonując łączną sumę ponad 200 metrów podbiegów.

- To nie przypadek, że sezon biegowy zaczynamy właśnie w Trzebnicy. Tereny Stawów i lasu bukowego to idealne miejsce do sprawdzenia obecnej formy. Tutejsze górki nie wybaczają błędów i słabszej dyspozycji – mówi Jacek Jackowiak prezes Stowarzyszenia Pro-Run Wrocław i dodaje: - Po raz kolejny wspólnie z Gminą Trzebnica organizujemy wspaniałą imprezę, która z roku na rok cieszy się coraz to większym prestiżem, co potwierdza osiągnięcie w tej edycji maksymalnej ilości zawodników na trasie. Dziękuję burmistrzowi Markowi Długozimie za kolejny udany rok wspólnej współpracy. Gmina Trzebnica to partner bardzo solidny, na którego zawsze możemy liczyć – dodał.

Najlepszy wśród mężczyzn okazał się Adam Putyra(00:35:54), wśród kobiet wygrała Emilia Liputa(00:43:09). Najszybszym trzebniczaninem na linii mety był Jakub Dmuch(00:40:49), a trzebniczanką Anna Czerw(00:45:49).

To było dobre przetarcie przed sezonem, lubię tu biegać, bo trasa jest bardzo ciekawa – mówi Jakub Dmuch. – Tych kobiet dziś na trasie było mniej, może trochę przestraszyły się tych górek, które trzeba pokonać trzy razy. Dają one trochę w kość, ale satysfakcja z ukończonego biegu jest dzięki temu jeszcze większa – mówi Emilia Liputa.

Tradycyjnie już wydarzeniem towarzyszącym Crossu Trzebnickiego był bieg dzieci, który odbył się na deptaku pomiędzy stawami, a rywalizacja ustąpiła miejsca dobrej zabawie. Podobnie jak w biegu seniorskim, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Na mecie na wszystkich czekał posiłek regeneracyjny. Najlepsi biegacze nagrodzeni zostali okazałymi pucharami. Już za rok zapraszamy ponownie do Trzebnicy!