Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Skarszyn z nową świetlicą

Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie świetlicy wiejskiej w Skarszynie. Będzie to kolejny tego typu obiekt, który w ostatnim czasie powstał w Gminie Trzebnica. Inwestycję wykona Zakład Ogólnobudowlany Henryka Grabowskiego z Bierutowa. Koszt prac to blisko milion złotych.

Na ponad 200 m kw. powstanie przestronna sala główna (126 m kw.), a także kuchnia, zmywalnia, pomieszczenie gospodarcze, toaleta damska i męska. Świetlica zlokalizowana została w sąsiedztwie boiska oraz istniejącego już placu zabaw, uzupełniając tym samym strefę relaksu i rekreacji. – Dzisiejsza umowa to kolejna spełniona obietnica. Dotrzymałem słowa danego mieszkańcom Skarszyna i wierzę, że ten obiekt będzie doskonale wykorzystany na potrzeby sołectwa, a także promocji Gminy Trzebnica na zewnątrz. W tym miejscu chciałbym pogratulować sołtysowi Kamilowi Ankierowi kierunku, w jakim podąża Skarszyn, aktywnie uczestnicząc w wielu gminnych uroczystościach na czele z dożynkami. W samej miejscowości regularnie organizowane są również zabawy dla dzieci, mecze piłkarskie czy imprezy integracyjne. Wraz z tą świetlicą mieszkańcy sołectwa zyskają dodatkowe instrumenty do rozwoju i integracjipowiedział burmistrz Marek Długozima tuż po podpisaniu umowy i dodał: - Ta świetlica to także duchowa spuścizna śp. Jana Janusiewicza, który zabiegał o jej powstanie. W ostatnim czasie, na mój wniosek śp. Janowi Janusiewiczowi nadany został pośmiertnie tytuł „Zasłużony dla Gminy Trzebnica”, a dziś podpisując umowę na budowę świetlicy w jego ukochanym Skarszynie, spełniam jego wielkie marzenie i dotrzymuję danego mu słowazakończył burmistrz. Sołtys Skarszyna i Radny Rady Miejskiej Kamil Ankier, w imieniu całej społeczności sołectwa podziękował za spełnioną obietnicę: - Zgodnie z zapewnieniem burmistrza oraz jego ideą zrównoważonego rozwoju, Skarszyn, jako kolejna miejscowość zyska wspaniały obiekt, który posłuży nam do wzajemnej integracji. Będzie on także pomocny w funkcjonowaniu Sparty Skarszyn oraz posłuży najmłodszym za miejsce zabawy. Jako jedno z największych sołectw w Gminie Trzebnica, potrzebowaliśmy nowej świetlicy i cieszę się, że ta potrzeba została dostrzeżona. W imieniu wszystkich mieszkańców dziękuję burmistrzowi Markowi Długozimie i jako sołtys obiecuję, że nowa inwestycja zostanie należycie wykorzystanapodkreślił Kamil Ankier.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie nowe świetlice powstały w Kuźniczysku, Ligocie Trzebnickiej, Księginicach i Komorowie. Kolejne świetlice planowane są w Nowym Dworze, Świątnikach, Koczurkach, Brzeziu, Masłowcu, Będkowie, Ujeźdźcu Wielkim oraz w Droszowie. Planowany termin zakończenia prac w Skarszynie, to grudzień bieżącego roku.

 

11.jpegBurmistrz Marek Długozima podpisał umowę na budowę świetlicy w Skarszynie. Na zdj. m.in. z wykonawcą inwestycji Henrykiem Grabowskim, sołtysem Skarszyna i radnym Rady Miejskiej Kamilem Ankierem oraz Anną Piasecką z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego.

12.jpegW ostatnim czasie nowe świetlice powstały w Kuźniczysku, Ligocie Trzebnickiej(na zdj.), Księginicach i Komorowie. Podobny obiekt już wkrótce stanie w Skarszynie.

13.pngLokalizacja nowej świetlicy.

14.jpegO nowej świetlicy w Skarszynie burmistrz rozmawiał już 2018 roku, podczas jubileuszu 60-lecia Sparty Skarszyn, z sołtysem i radnym Rady Miejskiej Kamilem Ankierem oraz śp. Janem Janusiewiczem.