Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Kolejne działania ws. budowy sali koncertowej przy Gminnej Szkole Muzycznej

Wystosowałem kolejne pismo ws. nieodpłatnego przekazania przez powiat trzebnicki części działki pod budowę nowej sali do ćwiczeń i prób dla uczniów Gminnej Szkoły Muzycznej w Trzebnicy wraz z profesjonalną salą koncertową dla mieszkańców Gminy i Powiatu Trzebnickiego. Tym razem skierowałem je bezpośrednio do Rady Powiatu Trzebnickiego, której przewodniczącym jest radny Robert Adach wybrany głosami mieszkańców Gminy Trzebnica. Dziś także mój klub radnych powiatowych „Skuteczni dla Rozwoju” w osobach: Daniel Buczak, Jerzy Trela, Sławomir Błażewski, Piotr Kaczałko i Mariusz Szkaradziński, złożył w starostwie powiatowym stosowny projekt uchwały w tej sprawie.

Mam nadzieję, że podczas głosowania nad uchwałą ws. przekazania działki pod wspomnianą budowę, radny z terenu Gminy Trzebnica Robert Adach również zagłosuje za przekazaniem tej działki, by gmina mogła zrealizować kolejny projekt służący mieszkańcom. Tak naprawdę właśnie tego jednego głosu nam brakuje – moi radni wraz z radnymi PiS popierają ten pomysł (co daje 10 głosów „za” - a potrzebnych jest 11 głosów „za”) więc liczę na to, że chociaż tym razem radny Robert Adach (1 brakujący głos „za”) będzie w stanie unieść się ponad podziały polityczne i również zagłosuje za tą inwestycją – zgodnie z tym, jak oczekiwałoby się od radnego wybranego z terenu Gminy Trzebnica.

Co ważne – do naszej szkoły muzycznej chodzą dzieci z całego Powiatu Trzebnickiego, a nie tylko z Gminy Trzebnica, tak więc sala zbudowana będzie z myślą o wszystkich mieszkańcach powiatu, a szczególnie z myślą o tych najmłodszych. Dlatego liczę, że projekt złożonej przez nas uchwały poprą również pozostali radni powiatowi, którym leży na sercu dobro i rozwój dzieci oraz powiatu.

Uważam, że teren, który obecnie jest mocno zarośnięty „krzakami” i stoi zupełnie bezużytecznie, jest doskonałym miejscem na realizację takiej inwestycji. Apeluję również do rodziców dzieci uczęszczających do Gminnej Szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza, by wsparli mnie w działaniach zmierzających do nieodpłatnego przekazania terenu pod budowę nowej sali ćwiczeń i prób wraz z salą koncertową poprzez zebranie podpisów popierających ten pomysł i złożenie ich do Rady Powiatu Trzebnickiego.

Przypomnę tylko, że już wcześniej wystąpiłem w tej sprawie do Zarządu Powiatu i Starosty Małgorzaty Matusiak, jednak spotkałem się z odmową przekazania terenu. Mimo wszystko apeluję o ponowne rozpatrzenie tej sprawy i liczę, że Pani Starosta Małgorzata Matusiak – z którą dotychczasowa współpraca układa się dobrze, przemyśli jeszcze raz swoje stanowisko w tej sprawie, a co za tym idzie - zmieni zdanie kierując się dobrem dzieci – co jest w tym przypadku dla niej szczególnie istotne z uwagi na jej bogate doświadczenie zawodowe zdobyte w sektorze edukacji dzieci i młodzieży.

Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica