• EN
  • DE
  • UA

O św. Ojcu Pio. Seans dla Seniorów

Na specjalne zaproszenie burmistrza Marka Długozimy 19 grudnia do Kina Polonia przybyli seniorzy z terenu Gminy Trzebnica. Tym razem na ekranie mogli obejrzeć najnowszy film o świętym z San Giovanni Rotondo - „Tajemnica Ojca Pio”.

Ten piękny, zainicjowany przez burmistrza Marka Długozimę zwyczaj uhonorowania seniorów nieodpłatnym pokazem filmowym wpisał się już w kalendarz imprez gminnych. Każdorazowo wyświetlany jest starannie dobrany film, poruszający głębsze tematy z zakresu etyki i duchowego wymiaru życia, a zarazem spełniający wysokie wymogi pod względem artystycznym. Podczas ostatniego seansu seniorom z Trzebnicy i okolicznych miejscowości wyświetlono film z 2018 roku wyreżyserowany przez José Maríę Zavalę pod tytułem „Tajemnica Ojca Pio”. Hiszpański reżyser podjął się ukazania prawdziwego oblicza słynnego Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na końcu stać się jednym z największych Świętych Kościoła. Wybór, by ukazać tego charyzmatycznego Świętego, nie był kwestią przypadkową. Jak podkreśla reżyser, pragnął w ten sposób złożyć świadectwo wiary w kontekście swojego osobistego nawrócenia i powrotu do Kościoła Katolickiego dokładnie 10 lat temu, właśnie dzięki osobie Ojca Pio.

 

 

IMG_3718.jpeg

 

 

Burmistrz, zapraszając gości do obejrzenia filmu, podkreślił, że istnieje wiele ekranizacji biografii Św. Ojca Pio, jednak najnowszy film jest wybitnie ciekawy, ponieważ przedstawia nieznane fakty i  niepublikowane dotąd  zeznania świadków.  W tym świadectwa osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia właśnie za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Ponadto, w filmie zgromadzono nieznane zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. - Zawsze, kiedy myślę o Ojcu Pio, spośród wielu historii uzdrowień i cudów, w pierwszej kolejności przychodzi mi na myśl ta związana z nami, Polakami, właśnie przez osobę wielkiego Jana Pawła II. Jako kardynał Wojtyła poprosił Ojca Pio o modlitwę o uzdrowienie dla swojej przyjaciółki jeszcze z lat młodzieńczych, Wandy Pułtawskiej, mamy czwórki dzieci, która przeżyła niemiecki obóz koncentracyjny. W momencie, w którym ojciec Pio dostał liścik z prośbą od Karola Wojtyły, miał proroczo powiedzieć: „Jemu nie można odmówić”. Jeszcze przed operacją okazało się, że guz, który zdiagnozowano wcześniej u Wandy Pułtawskiej, zniknął… A po latach ten, któremu „nie można odmówić” został Papieżem - przytoczył prawdziwą anegdotę na temat Ojca Pio burmistrz.

 

 

IMG_3727.jpeg

 

 

Na zakończenie złożył wszystkim obecnym na sali życzenia, aby zbliżające się Boże Narodzenie było czasem spędzonym w gronie bliskich, w życzliwości i doświadczaniu troski ze strony dzieci i wnuków. A w nowym 2020 roku życzył zdrowia, Bożego Błogosławieństwa, spokoju i spełnienia najskrytszych marzeń. „Aby Boża Dziecina sprawiła, że w naszych sercach zadzieją się cuda - zapanuje w nich miłość, dobro, przebaczenie, pokój i radość.” zakończył. Wyświetlony film, jak zawsze w ramach ww. pokazów, wywarł na widzach bardzo głębokie wrażenie i pięknie wpisał się duchowy wymiar oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.