Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8:00 do 15:00.

  • EN
  • DE

Pierwszy krok w kierunku planowanej rozbudowy

Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej związanej z rozbudową Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z wykonaniem podziemnego łącznika, który połączy placówkę z nową Gminną Halą Widowiskowo-Sportową. Szkoła powiększy się o 9 nowych klas. Dokumentację wykona firma projektowa PPUH VITARO.

11.jpeg

­Burmistrz tuż po podpisaniu umowy z właścicielem firmy PPUH VITARO Wojciechem Jędrzejczykiem skomentował zapowiadaną inwestycję: - Przy tak szybkim rozwoju Trzebnicy nasze szkoły powoli zaczynają się „kurczyć”. Do Szkoły Podstawowej nr 2 uczęszcza blisko 700 dzieci, a z roku na rok ta liczba będzie rosła. Co więcej, dziś uczniowie SP nr 2 z powodu braku odpowiedniej ilości klas, muszą zajmować również pomieszczenia Gminnej Szkoły Muzycznej. W tym roku przyjętych zostało także 75 nowych zerówkowiczów, co także generuje potrzebę nowych klas. Trzebnica jest atrakcyjna dla rodzin i młodych ludzi. Oferujemy wszystko, co mogą dać miasta większe od nas, ale dajemy też poczucie bezpieczeństwa. Wszędzie jest blisko. Nie dziwi więc fakt, że mieszkalnictwo w Trzebnicy rozwija się tak dynamicznie. My na tę dynamikę zmian jesteśmy zobligowani odpowiadać tak, by wszystkie dzieci miały komfort rozwoju i nauki w najlepszych warunkach. Tak powstał nowy żłobek i przedszkole, a wcześniej nowa Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Muzyczna. Teraz przyszedł naturalny czas na rozbudowę „Dwójki”powiedział burmistrz i dodał: - Przeprojektowany zostanie również łącznik, który połączy szkołę z halą. Odłożenie jego budowy było konieczne ze względu na zmianę kierunku rozwoju placówki oraz planowaną rozbudowę. Wybudowanie go we wcześniejszej wersji, zablokowałoby możliwość powiększenia szkoły. Teraz te dwa projekty będą się mogły uzupełnić, przez co jak najlepiej wykorzystamy dostępny w obrębie szkoły teren. Ze swojej strony dołożę wszelkich starań, by projekt ten został zrealizowany w jak najkrótszym czasie zakończył burmistrz.

Swojego zadowolenia z planów dotyczących szkoły nie kryła już w momencie ich ogłoszenia dyrektor SP nr 2 Grażyna Kantecka: – Dużo się w ostatnim czasie mówiło o budowie łącznika. Niektórzy kwestionowali jego powstanie, ale przecież prowadzenie tak dużych inwestycji wymaga cierpliwości i przemyślanych decyzji. Dziś wiemy, że czeka nas budowa nowego skrzydła szkoły, co zmienia plany dotyczące poprowadzenia wspomnianego połączenia z halą sportową. Decyzja pana burmistrza Marka Długozimy daje gwarancję, że łącznik powstanie wraz z nowym skrzydłem. Cieszymy się z obu tych deklaracji. Dziękuję w imieniu społeczności szkolnej i rodziców za dostrzeganie naszych potrzeb i kolejne inwestycje w naszą szkołę. Dzięki nowym klasom możliwym będzie m.in. utrzymanie jednozmianowego systemu nauczania. Kiedyś burmistrz zauważył potrzebę budowy nowego budynku szkoły, teraz widzi dynamikę jej rozwoju i potrzebę rozbudowy – powiedziała pani dyrektor i dodała: – To, jak zmienia się na przestrzeni lat Szkoła Podstawowa nr 2, jest najlepszym przykładem ilustrującym zmiany zachodzące w całej naszej gminie. Kiedyś mieściliśmy się w starym budynku, do którego uczęszczało 200 dzieci, dziś jest ich ponad 700 w nowoczesnych murach szkoły. Mamy piękne pracownie, programy edukacyjne, boisko wielofunkcyjne, a już niebawem Halę Widowiskowo-Sportową. Teraz dostajemy również obietnicę rozbudowy o dziewięć kolejnych klas oraz łącznik. Dlatego proszę rodziców i uczniów o jeszcze trochę cierpliwości i nieuleganie sugestiom ludzi nieprzychylnych szkole – zakończyła pani dyrektor.

Dodatkowo plan zakłada przeniesienie placu zabaw sprzed szkoły na zacieniony teren zielony znajdujący się na tyłach budynku oraz poszerzenie go o elementy edukacyjne.

14.jpegPrzekrój inwestycji obrazuje przebieg podziemnego łącznika, który połączy szkołę z halą sportową.

12.jpegBurmistrz Marek Długozima wcześniej spotkał się na terenie szkoły z dyrektor Grażyną Kantecką w celu zaprezentowania projektu rozbudowy budynku. Jak zapewnił burmistrz powstanie 9 nowych klas oraz podziemny łącznik z nową Halą Widowiskowo-Sportową.

15.jpegWidok z góry. 

16.jpegRozmowy dotyczyły również przeniesienia placu zabaw, który znajdzie się na tyłach budynku.

17.jpegZostanie on ulokowany w zacienionej części terenu za szkołą oraz rozbudowany o elementy edukacyjne.