Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     //    W okresie od 27 lipca do końca sierpnia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów od godz. 8:00 do 15:00.

  • EN
  • DE

Nominacja dyrektorska

W Urzędzie Miejskim w Trzebnicy miała miejsce ważna i radosna uroczystość. Burmistrz Marek Długozima w piątek 6 grudnia 2019 roku wręczył pani Paulinie Pierchorowicz–Rączce nominację na dyrektora Szkoły Podstawowej w Masłowie. 

Zwycięska kandydatka - Pani Pierchorowicz-Rączka, została jednogłośnie wybrana w ramach konkursu na dyrektora, który odbył się w listopadzie. W skład komisji konkursowej zgodnie z wymogami ustawy o oświacie weszli zarówno przedstawiciele organu prowadzącego Szkołę Podstawową w Masłowie i sprawującego tam nadzór pedagogiczny, jak również przedstawiciele rady pedagogicznej i rodziców, a nawet przedstawiciele związków zawodowych. Kandydatka posiada wszelkie uprawnienia i kwalifikacje do zajmowania stanowiska dyrektora, a od momentu powierzenia jej w lutym bieżącego roku nominacji na dyrektora Szkoły Podstawowej w Masłowie miała szansę wdrażać się w praktyce do nowych zadań i obowiązków. Już wcześniej dała się poznać jako świetny i zaangażowany pedagog, a także jako organizator licznych konkursów i koordynator projektów szkolnych. Z sukcesem przygotowywała uczniów do konkursów, zaś w 2010 roku prowadziła Odyseję Umysłu, kwalifikując się ze swoją grupą do Festiwalu Europejskiego. Wielkie wrażenie na komisji zrobiła przedstawiona przez kandydatkę doskonała koncepcja funkcjonowania i dalszego rozwoju szkoły, stanowiąca formalny wymóg podczas konkursu w ramach oświaty.

- Szkoła Podstawowa w Masłowie zyskuje świetnego dyrektora, który z pewnością zapewni dzieciom warunki rozwoju i edukacji na miarę XXI wieku. Wierzyłem w Pani potencjał, obserwując jak jest Pani zaangażowana w poprzednim miejscu pracy. Jak widać decyzja o powierzeniu Pani stanowiska dyrektora szkoły na początku roku była jak najbardziej celna, a dzisiejsza nominacja potwierdza to. Dzisiaj z dumą przyjmuję wyniki konkursu, który został jednogłośnie rozstrzygnięty. Jestem pewien, że będzie Pani tak samo zaangażowanym w dydaktykę i promującym nowoczesne technologie w nauczaniu dyrektorem, jak wcześniej nauczycielem. A nowe stanowisko tylko doda Pani skrzydeł, aby polepszyć poziom edukacji w Szkole Podstawowej w Masłowie. Gratuluję wygranego konkursu i życzę jeszcze raz powodzenia na dalszej ścieżce zawodowej – powiedział burmistrz Marek Długozima. Wręczając nowej dyrektor kwiaty dodał, że podobnie jak każdy dyrektor placówki oświatowej w Gminie Trzebnica, pani Paulina Pierchorowicz-Rączka może liczyć na jego wsparcie i pomoc w każdej chwili. Do gratulacji przyłączyli się: Naczelnik Wydziału Oświaty – Krystyna Haładaj, Kierownik Zespołu Administracyjnych Placówek Oświatowych Jerzy Trela, a także obecni podczas uroczystości dyrektorzy pozostałych placówek działających w Trzebnicy.