• EN
  • DE
  • UA

XVI Ogólnopolskie Zawody w Bowlingu

W Kręgielni Gminnego Parku Wodnego Trzebnica-Zdrój, odbyły się XVI Ogólnopolskie Zawody w Bowling'u "Sprawni Razem". Była to pierwsza edycja, która odbyła się w Trzebnicy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Dariusz Mosakowski, Prezes Związku Stowarzyszeń Sportowych "Sprawni Razem".

Celem zawodów było wyłonienie Mistrzów Polski w bowlingu sportowym oraz wdrażanie młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie do aktywnego wypoczynku. Duży nacisk położono również na stworzenie osobom niepełnosprawnym szansy na zaprezentowanie sportowych talentów, dobrą zabawę, podniesienie poczucia własnej wartości oraz na kształtowanie u nich umiejętności kulturalnego zachowania się w sytuacjach społecznych.

W sportowej rywalizacji w Trzebnicy wzięło udział ponad 40 zawodników, z 16 województw. W klasyfikacji grupowej pierwsze miejsce zajęła drużyna z Elbląga, drugie ze Strzelc, zaś trzecie miejsce przypadło drużynie z Lubina. W klasyfikacji indywidualnej wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Damian Stańczak, drugie Mateusz Pitaś, zaś trzecie Wojciech Dwojacki. W klasyfikacji dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Miąsko, drugie Malwina Szpajda a na miejscu trzecim uplasowała się Natalia Potorska.

Trenerzy, którzy wraz z dziećmi przyjechali z całej Polski pochwalili organizację oraz podziękowali za turniej. Przypomnijmy, że w dniach 5-8 kwietnia bieżącego roku Trzebnica była gospodarzem Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Polski w biegach przełajowych osób niepełnosprawnych intelektualnie. Świetna organizacja oraz bardzo dobra współpraca burmistrza Marka Długozimy z przedstawicielami Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem” na czele z honorowym prezesem Zenonem Jaszczurem sprawiły, że współpraca na rzecz promocji sportu wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez zawody krajowe i międzynarodowe jest kontynuowana właśnie w Trzebnicy.