Informujemy, że  w okresie od 1 lipca 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Wydział Spraw Obywatelskich - Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje klientów od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w środy w godzinach od 14.15 do 15.15.

  • EN
  • DE
  • UA

Pierwszy Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica

W sobotę 23 listopada odbył się Pierwszy Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy. W Gminnej Hali Sportowej przy ulicy Kościelnej tłumnie zgromadzili się zawodnicy, sympatycy badmintona, zaproszeni goście i sponsorzy, aby wspólnie świętować wyjątkowe wydarzenie sportowe. Burmistrz wraz z zaproszonymi Mistrzami Polski Grzegorzem Jednakim i Tomaszem Szwedo uroczyście otworzyli turniej a parabadmintoniści zainaugurowali rozgrywki pokazowym meczem.

- Jestem bardzo zadowolony, że przyjęliście zaproszenie do udziału w turnieju i przyjechaliście z całego Dolnego Śląska do Trzebnicy. Cieszę się, że w turnieju zagra aż tylu trzebniczan, z sekcji badmintona trenującej na tej hali, pod okiem trenera Łukasza Nowakowskiego. Przed Wami emocjonujące rozgrywki meczowe. Życzę Wam sukcesów i przede wszystkim dobrej zabawy. Są z nami Grzegorz Jednaki i Tomasz Szwedo, niekwestionowani mistrzowie w badmintonie. Dziękuję Wam za przybycie i wprowadzenie dodatkowo ducha sportowej rywalizacji. Patrząc na Wasze zaangażowanie, większego wymiaru nabierają słowa, że niemożliwe nie istnieje – powiedział do zgromadzonych burmistrz, który podziękował również za zaangażowanie trenerowi i pomysłodawcy turnieju - Łukaszowi Nowakowskiemu. Sam trener dodawał zadowolony: ­- Od dawna chodził mi po głowie pomysł zorganizowania takich zawodów. Zaczęła się rozwijać trzebnicka sekcja badmintona, coraz więcej ludzi wspominało o turnieju. W końcu nadszedł ten dzień. Dzięki ogromnemu wsparciu burmistrza Marka Długozimy impreza mogła się odbyć. Prawie 60 zawodników zawitało tego dnia do mojego miasta. Udało się zaprosić dwóch reprezentantów Polski parabadmintonie. Wszyscy z turnieju wyjechali szczęśliwi. Jestem usatysfakcjonowany i dziękuję wszystkim zaangażowanym! – powiedział Łukasz Nowakowski.

Tuż po godzinie 9:30 rozpoczęły się zmagania sportowe, które toczyły się w pięciu kategoriach: mężczyźni open, mężczyźni powyżej 45 lat, kobiety open, mężczyźni radosny amator i kobiety radosny amator. Pierwsze mecze zawodnicy rozegrali w rozlosowanych grupach, z których po dwóch najlepszych zawodników awansowało do rozgrywek ćwierćfinałowych, następnie półfinałowych i finału. Każda rywalizacja była bardzo zacięta a dla publiczności mocno emocjonująca. Oglądający żywo reagowali oklaskami na widowiskowe zagrania najlepszych zawodników. Szczególnie wiele uwagi publiczności skupiły mecze w grupie mężczyzn open, w której zagrał między innymi trener trzebnickiej sekcji Łukasz Nowakowski oraz w grupie radosnych amatorów, zarówno kobiet jak i mężczyzn. W tej grupie dla większości zawodników turniej w Trzebnicy był pierwszym, w którym rywalizowali i w którym mogli odczuć tremę przed pierwszym publicznym występem.

Pierwszy Turniej Badmintona w Trzebnicy okazał się sukcesem, zarówno organizacyjnym jak i sportowym. Ogromnie cieszące są poturniejowe słowa mistrzów wyrażone w mediach społecznościowych: „świetna robota, brawo! Bardzo fajny turniej i bardzo gościnni gospodarze. Dziękuję organizatorom za zaproszenie” – napisał Tomasz Szwedo; „czekamy na następny już w nowej hali. Miło było zagrać, spocić się i poznać wiele nowych osób” – Grzegorz Jednaki.      

Wyniki wg poszczególnych kategorii:

mężczyźni open: I Łukasz Nowakowski, II Norbert Wasiewicz, III Krzysztof Marek, IV Grzegorz Tutak,

mężczyźni pow. 45 lat: I Jacek Wróbel, II Grzegorz Chmielewski, III Marek Stećko, IV Dariusz Ćwiąkała,

kobiety open: I Marta Szanajca-Radzka, II Agata Passoń, III Aleksandra Niedźwiedź, IV Sylwia Calińska,

mężczyźni radosny amator: I Tomasz Szwedo, II Grzegorz Mac, III Jakub Ślęk, IV Wojciech Staszak,

kobiety radosny amator: I Kornela Zawer, II Aleksandra Śródka, III Joanna Sztyma, IV Renata Piech.