Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88     *     Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w piątek 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian Urząd będzie otwarty w godz. 7:30-15:00 w sobotę 27 czerwca. Zachęcamy do korzystania w tym czasie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.

  • EN
  • DE

Nowy chodnik w Domanowicach

Burmistrz Marek Długozima dotrzymał słowa danego mieszkańcom Domanowic. Doprowadził do realizacji chodnika, który znajduje się przy drodze powiatowej i jest bardzo ważną inwestycją w kontekście bezpieczeństwa mieszkańców sołectwa.

- Już podczas poprzedniej kadencji Powiatu Trzebnickiego zabiegałem o wykonanie chodnika przy drodze powiatowej w Domanowicach. Poprzedni Zarząd Powiatu Trzebnickiego składający się ze starosty Waldemara Wysockiego oraz przedstawicieli mojego klubu radnych - „Skuteczni dla Rozwoju” w osobach Jerzego Treli - wicestarosty, Sławomira Błażewskiego i Daniela Buczaka wykonał projekt techniczny, zabezpieczył w budżecie Powiatu Trzebnickiego środki finansowe oraz wyłonił w drodze przetargu wykonawcę budowy chodnika w Domanowicach. Niestety po zmianie władzy w Powiecie Trzebnickim w listopadzie 2018 roku, zawarta przez poprzednie władze powiatu umowa na wykonanie chodnika w Domanowicach nie została zrealizowana. Środki finansowe zabezpieczone w budżecie na 2018 rok na wykonanie inwestycji zostały przekazane decyzją nowej koalicji w Powiecie Trzebnickim na inne zadania niezwiązane z Gminą Trzebnica. Widząc konieczność realizacji tej inwestycji, zaproponowałem Staroście Małgorzacie Matusiak wykonanie chodnika w Domanowicach w 2019 roku w partnerstwie 50% na 50% z Gminą Trzebnica. Dzięki temu podpisane zostało porozumienie, na mocy którego Gmina Trzebnica i Powiat Trzebnicki wspólnie zobowiązały się do wybudowania chodnika w Domanowicach dzieląc się kosztami jego budowy po połowie – powiedział burmistrz i dodał: - Cieszę się, że pomimo przeszkód udało się zrealizować to bardzo ważne zadanie, o które mocno zabiegał także sołtys Domanowic i radny Rady Miejskiej Zenobiusz Modliborski.

Wspomniany sołtys uczestniczył w wizji lokalnej, która odbyła się na terenie budowy. – Czekaliśmy na ten chodnik i choć wydawało się, że możemy go stracić, to skuteczne działanie burmistrza zaowocowało tą inwestycją. Dziękujemy, że w trosce o nasze bezpieczeństwo postanowił on ze środków gminnych sfinansować 50 procent budowy chodnika, który należy do powiatu. Liczę, że dzięki wsparciu burmistrza uda się także naprawa powiatowej drogi pomiędzy Domanowicami a Trzebnicą. – mówił zadowolony sołtys.

Burmistrz w piśmie skierowanym do Starosty Trzebnickiego w dniu 27.09.2019 roku zawnioskował również o ujęcie w budżecie Powiatu Trzebnickiego na 2020 rok budowy brakującej części chodnika w Domanowicach oraz wymiany nawierzchni drogi łączącej Domanowice z Trzebnicą.