• EN
  • DE
  • UA

Święto Szkoły Podstawowej nr 2

Z okazji święta Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy w piątek 8 listopada w sali kinowo- widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu zgromadzili się obecni i emerytowani nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, a także sympatycy i przyjaciele szkoły.

Zaproszonym gościom honorowym: burmistrzowi Markowi Długozimie, przedstawicielom władz samorządowych, dyrektorom placówek oświatowych, przedstawicielom służb mundurowych oraz duchowieństwu, a także całej zgromadzonej wspólnocie szkolnej zaprezentowano starannie przygotowywany program artystyczny. Dyrektor szkoły Grażyna Kantecka zgodnie z wieloletnią tradycją przywitała zebranych i zaprosiła na uroczystą akademię z okazji rocznicy urodzin patrona szkoły – generała Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek”, którą połączono z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Całość akademii uświetnił występ chóru szkolnego pod kierownictwem Haliny Bolisęgi. W tegoroczne święto zaangażowali się także uczniowie w ramach tzw. sekcji dekoracyjnej, których praca pozwoliła pięknie ustroić budynek szkolny i salę widowiskową na występ. Wśród podziękowań dyrekcji znalazły się także wyrazy wdzięczności dla burmistrza Marka Długozimy za nieustanne wsparcie placówki, kolejne inwestycje oraz umożliwienie przeprowadzenia uroczystości Święta Szkoły w sali kinowo-widowiskowej GCKiS. Burmistrz Marek Długozima pogratulował świetnie przygotowanego programu słowno-muzycznego, z którym – jak podkreślił, każdy widz bez względu na wiek mógł się identyfikować.

- Ta pięknie przygotowana lekcja patriotyzmu pokazuje nam nasze korzenie, uczy szacunku do przeszłości i pokoleń Polaków, którzy poświęcili swoje życie dla kraju. Patriotyzm to podstawa każdego działania, zarówno dla własnej rodziny, jak i innych mieszkańców. Kluczową rolę w budowaniu tożsamości państwowej i przyszłości narodu stanowią dzieci i młodzież. Właśnie z myślą o przyszłości zapewniam Wam, jako najmłodszym obywatelom Gminy Trzebnica, komfortowe warunki do edukacji i do rozwijania swoich talentów. Między innymi stąd moja decyzja sprzed kilku lat o budowie nowej Szkoły Podstawowej nr 2. Dziś uczy się w niej ponad 700 dzieci, co pokazuje jak potrzebną była nowa placówka. Co więcej planuję już jej rozbudowę o kolejnych 9 klas, by odpowiedzieć na dynamikę rozwoju mieszkalnictwa w Trzebnicy. Nowe rodziny osiedlają się u nas i właśnie z Gminą Trzebnica wiążą swoją przyszłość. Nie zapominajmy również o największej inwestycji ostatnich lat - hali widowiskowo-sportowej, która mam nadzieję, już wkrótce zacznie służyć uczniom.  Będą mogli w niej trenować i rozwijać sportowe talenty, a dodatkowo posłuży ona do organizacji wydarzeń sportowych i kulturalnych – powiedział burmistrz. Na zakończenie dyrektor szkoły jeszcze raz pogratulowała wszystkim uczestnikom zaangażowania i pracochłonnych przygotowań, a także pracownikom GCKiS za wkład techniczny w szkolną akademię.