Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Rondo coraz bliżej

Trwają intensywne prace związane z budową nowego ronda przy ulic: Milickiej, Prusickiej, Ks. Bochenka i Witosa. Obecnie roboty są prowadzone od strony ul. Witosa, gdzie powstał już nowy chodnik oraz widać zarys tego jak ostatecznie wyglądać będzie rondo.

Ruch w czasie prowadzonych prac prowadzony jest wahadłowo, a popołudniami odbywa się normalnie. – Dziś już widzimy, jak wyglądać będzie rondo, mały węzeł Trzebnica będzie nie tylko usprawnieniem ruchu i dużym ułatwieniem dla mieszkańców. Ronda będą także w swoim nazewnictwie nawiązywać do ważnych w nowoczesnej historii polski dat. Zadecydowałem o zawnioskowaniu do Rady Miejskiej o nadanie nowym rondom nazw „Rondo 4 Czerwca 1989 r.” (u zbiegu ulic: Milickiej, Roosevelta i H. Brodatego), w celu uczczenia daty pierwszych częściowo wolnych wyborów w historii Polski oraz "Unii Europejskiej" (u zbiegu Milickiej, Prusickiej, Ks. Bochenka i Witosa) z okazji 15 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej,  a także o zmianę nazwy ul. F.D. Roosevelta, która zyskała imię premiera Jana Olszewskiego – powiedział burmistrz Marek Długozima. Należy również dodać, że rondo u zbiegu ulic: Milickiej, Roosevelta i H. Brodatego zyskało także nowy wygląd dzięki instalacji specjalnych donic i aranżacji zieleni.