Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Nowa droga połączy Jaźwiny z Koczurkami

Rozpoczęły się prace związane z budową drogi łączącej Jaźwiny z Koczurkami. Inwestycję wartą ponad milion złotych wykonuje firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

Dwukilometrowy odcinek drogi, to kolejne lokalne połączenie, które pomoże mieszkańcom dwóch sąsiednich miejscowości dotrzeć do siebie szybciej, a co za tym idzie również pomoże w ich integracji. Teren robót wizytował burmistrz Marek Długozima: - Rozpoczęły się prace ziemne, a sprzyjające warunki pomogą, by inwestycja została sfinalizowana do końca bieżącego roku. Wsłuchuję się w głosy mieszkańców i wiem, jak ważna dla lokalnych społeczności jest dobra komunikacja z sąsiednimi miejscowościami. To kolejna inwestycja w sołectwa, których w naszej gminie jest aż 41. Staram się w każdym z nich prowadzić zrównoważony rozwój. Tak powstają kolejne świetlice, place zabaw, chodniki, oświetlenie.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie połączone zostały Szczytkowice z Brzykowem, Komorówko z Domanowicami i Brzykowem, powstała ul. Łabędzia w Księginicach, nowa droga w Głuchowie Górnym, a także wyremontowane zostały drogi prowadzące do Węgrzynowa, Malczowa oraz pomiędzy Taczowem Wielkim i Brochocinem. Już niebawem rozpocznie się także budowa drogi łączącej Cerekwicę z Masłowem.