Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Stypendia rozdane!

Stypendia im. Jana Pawła II oraz Stypendia Burmistrza Gminy Trzebnica powędrowały do dwunastu utalentowanych uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu naszej gminy. Uroczysta gala odbyła się 18 lutego w Ratuszu.

Stypendia przyznawane są od 2007 roku na podstawie Uchwały Rady Miejskiej. Po rozpatrzeniu przez komisję wniosków, złożonych przez szkoły, w bieżącym roku szkolnym przyznano sześć stypendiów Burmistrza Gminy Trzebnica oraz sześć stypendiów im. Jana Pawła II. Trafiły one do uczniów z wzorowym zachowaniem, wysoką średnią ocen oraz sukcesami w licznych konkursach.

Tegoroczna gala rozpoczęła się występu fortepianowego ucznia Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu – Grzegorza Rdzaka. Salę trzebnickiego Ratusza wypełnili wyróżnieni uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele wychowawcy, dyrektorzy szkół na czele z Dyrektor ZAPO Agnieszką Moździerz, a także zaproszeni przez burmistrza Marka Długozimę goście – Sekretarz Gminy Daniel Buczak, Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz oraz Wicedyrektor Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu – Tadeusz Melka, który poproszony został o kilka słów na temat funkcjonowania swojej placówki oświatowej i jej sukcesów.

Następnie odbyła się główna część uroczystości - zaprezentowanie przez Naczelnik Wydziału Promocji Agnieszkę Pawlaczek wyróżnionych stypendiami uczniów. Każdy z nich, kolejno, proszony był na środek sali, podczas gdy pozostali zapoznawali się z jego osiągnięciami, sukcesami, a przede wszystkim cechami charakteru, zasługującymi na wyróżnienie i pochwałę. Mimo stremowania, na twarzach stypendystów rysował się uśmiech zadowolenia, a w szkolących się oczach rodziców ogromna duma. Dodatkowo uczniowie zaskoczeni byli krótkimi pytaniami, na które chętnie i celnie odpowiadali. Po krótkiej prezentacji, nagrodzonym dzieciom burmistrz wręczał decyzję przyznania stupendium oraz drobne upominki, a listy gratulacyjne dla rodziców przekazywał sekretarz gminy – w przypadku Stypendiów Burmistrza Gminy Trzebnica oraz przewodniczący Rady – w przypadku Stypendiów im. Jana Pawła II.

Gdy wszyscy szczęśliwi stypendyści otrzymali już decyzje, o podsumowanie poproszony został burmistrz Marek Długozima: Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym uczniom ich pracy, wytrwałości, zamiłowania do nauki i rozwijania swoich zainteresowań. Dziękuję rodzicom, bez których ten rozwój nie byłby możliwy oraz nauczycielom i dyrektorom szkół, dzięki którym rozwój ten jest inspirowany. Dzisiejsza uroczystość jest uwieńczeniem Waszej ciężkiej pracy i sukcesów, jakie osiągacie. Po raz kolejny pragnę podkreślić, że inwestowanie w edukację, czyli w dzieci i młodzież, a więc tak naprawdę w naszą wspólną przyszłość, jest dla mnie jednym z priorytetów. W tym miejscu warto wspomnieć o realizowanym projekcie budowy nowej Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Trzebnicy. Jestem przekonany, że już niebawem trzebnickie dzieci i młodzież będą upiększać nasze uroczyste spotkania, jak dzisiaj wychowankowie Szkoły Muzycznej z Wrocławia. Jak powiedział dzisiaj Pan Dyrektor Tadeusz Melka - muzyka rozwija, uwrażliwia, poszerza horyzonty, daje inne spojrzenie na świat. Cieszę się, że dzieci z naszej gminy będą miały ułatwiony dostęp do wychowania muzycznego. Jeszcze raz serdecznie gratuluję wyróżnień i mam nadzieję, że przyznane stypendia pozwolą Wam sięgnąć po jeszcze większe cele.

Na zakończenie spotkania, w ramach niespodzianki, wystąpiły uczennice Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu: skrzypce - Julia Stein, wiolonczela - Agata Pośnik, fortepian - Karolina Żuk. Dynamiczny minikoncert bardzo przypadł wszystkim zebranym do gustu. Prezentacja uczniów szkoły muzycznej z Wrocławia miało nawiązywać do planowanego waznego wydarzenia tego roku, jakim będzie otwarcie Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Trzebnicy.

Stypendium Burmistrza Gminy Trzebnica otrzymali:
Daria Kozakiewicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebnicy
Aleksandra Maczuga – Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
Monika Fontin - Szkoła Podstawowa w Boleścinie
Natalia Hariasz – Szkoła Podstawowa w Kuźniczysku
Aleksandra Stelmach - Szkoła Podstawowa w Ujeźdźcu Wielkim
Anna Gonczarik – Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy

Stypendium im. Jana Pawła II otrzymali:
Jakub Pęczkowski - Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebnicy
Natalia Umańska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
Krzysztof Janusiewicz - Szkoła Podstawowa w Boleścinie
Piotr Mielnik - Szkoła Podstawowa w Kuźniczysku
Klaudia Sałaj - Szkoła Podstawowa w Masłowie
Karolina Szczepanik - Szkoła Podstawowa w Ujeźdźcu Wielkim

IMG_6524.jpeg
Uroczystość rozpoczęła się występem Grzegorza Rdzaka ze Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu.

IMG_6267.jpeg
Tadeusz Melka - Wicedyrektor Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu - opisał kilka najważniejszych elementów funkcjonowania szkoły.

IMG_6349.jpeg
Decyzje o przyznaniu stypendiów wręczał Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

IMG_6371.jpeg
Rodzice otrzymali Listy Gratulacyjne z rąk Sekretarza Daniela Buczaka oraz Przewodniczącego Mateusza Stanisza. 

IMG_6413.jpeg
Podsumowując galę, burmistrz Marek Długozima, serdecznie gratulował młodym stypendystom i życzył im dalszych sukcesów.

IMG_6423.jpeg
Na zakończenie spotkania wystąpiły uczennice Szkoły Muzycznej II Stopnia im. karola Szymanowskiego we Wrocławiu: skrzypce - Julia Stein, wiolonczela - Agata Pośnik, fortepian - Karolina Żuk.

IMG_6483.jpeg
Stypenyści Stypendium Burmistrza Gminy Trzebnica.

IMG_6490.jpeg
Stypendyści Stypendium im. Jana Pawła II.

IMG_6494_1.jpeg
Pamiątkowe zdjęcie wszystkich wyróżnionych uczniów.