Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Wystawa poplenerowa VIII Międzynarodowego Pleneru Plastycznego

20 września w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się otwarcie wystawy poplenerowej VIII Międzynarodowego Pleneru Plastycznego Trzebnica 2019. Wystawa ta potrwa do 11 października.

Gmina Trzebnica jest jednym ze współorganizatorów trzebnickiego pleneru plastycznego obok Starostwa Powiatowego w Trzebnicy, Hotelu Trzebnica, Domu Zakonnego Salwatorianów w Trzebnicy i Parafii św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi w Trzebnicy. Wystawę plastyczną otworzył burmistrz Marek Długozima, który zaznaczył, że już po raz ósmy, a w Urzędzie Miejskim po raz siódmy spotykamy się, aby podziwiać prace uczestników pleneru. Dodał również, że dzięki dziełom wystawionym w holu urzędu, ze sztuką styka się każdy, kto przychodzi zrealizować sprawy urzędowe.

Gmina Trzebnica corocznie współorganizuje wystawę i od początku trwania wspiera tę inicjatywę. Kuratorami pleneru są ks. prof. Bogdan Giemza SDS i artysta Janusz Łozowski. Prace artystów, powstałe podczas pobytu w naszym mieście i które są jemu poświęcone można podziwiać do 11 października w holu Urzędu Miejskiego w Trzebnicy w godzinach pracy. Ks. Bogdan Giemza SDS, kurator pleneru podziękował przybyłym artystom oraz burmistrzowi Markowi Długozimie, za wsparcie i za to, że już po raz kolejny artyści i ich obrazy mogą gościć w Urzędzie Miejskim. Ks. Giemza życzył także wszystkim dobrych wrażeń z wystawy oraz bliskości piękna i sztuki.

Prace zaprezentowane na wernisażu docenił również pan Jerzy Jezioro oraz pan Marek Dardas. Pogratulowali oni artystom talentu, podziękowali także burmistrzowi, że po raz kolejny mogą mieć tak bliski kontakt ze sztuką. Pan Marek Dardas podkreślił również, że to dzięki działaniom burmistrza, Trzebnica może być tak wielką inspiracją dla malarzy. Po oficjalnych przemówieniach nadszedł także czas na indywidualne zapoznanie się z pracami powstałymi podczas pleneru oraz rozmowy z twórcami.

Artyści biorący udział w tegorocznym plenerze:

1. GNACEK Stanisław (Wrocław)

2. GRESZCZYŃSKA-NOWIŃSKA Anna (Sopot)

3. KARZHITSKAYA Natalya (Nowopołock, Białoruś)

4. KRZYŻOWSKA Anna (Drawsko Pomorskie)

5. ŁOZOWSKI Janusz (Małkowice k. Wrocławia)

6. LUKOWSKA Olha (Lwów, Ukraina)

7. ŁUKIEWSKA Ewa (Gdańsk)

8. DEL MONTE Ombretta (Civitavecchia, Włochy)

9. MROCZEK Ewa (Trzebnica)

10. SHAPOWALOWA Natalya (Mińsk, Białoruś)

11. SKRYNNYK Nataliya (Krasnohrad, Ukraina)

12. TSYMBALYUK Olena (Lwów, Ukraina)

13. WALCZAK-JACKIEWICZ Ewa (Borowice k. Karpacza)

14. WANTUCH Krystyna (Sopot)

15. ZHEREBETSKA Olena (Lwów, Ukraina)