Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Spotkanie z sołtysami

Mamy dwóch nowych sołtysów w Gminie Trzebnica: Grażyna Pasiecznik w Kuźniczysku i Bogusława Kubica w Jaźwinach. 11 lutego na uroczystym spotkaniu w Urzędzie Miejskim Burmistrz Marek Długozima wręczył im akty nadania tytułu sołtysa, a kolejnych 5 sołtysów otrzymało list gratulacyjny za 10-lecie swojej pracy.

Spotkania z sołtysami to już tradycja. Są doskonałą okazją do tego, by spotkać się, wymienić doświadczenia, w końcu usiąść przy wspólnym stole i porozmawiać. Tegoroczne spotkanie miało kilka ważnych punktów.

Nowi sołtysi

6 lutego w Jaźwinach odbyły się wybory nowego sołtysa. Spośród 160 osób uprawionych do głosowania, głos oddało 45 mieszkańców wsi. W ich ocenie najlepszą kandydatką okazała się pani Bogusława Kubica. Jej kontrkandydatką była pani Monika Tarnowska.
Dzień później, 7 lutego w Kuźniczysku również odbyły się wybory. Spośród 305 osób uprawnionych do głosowania, swój głos oddało 49 mieszkańców. Sołtysem została wybrana pani Grażyna Pasiecznik. Jej kontrkandydatem był Piotr Dochniak.
Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim, 11 lutego Burmistrz Marek Długozima wręczył nowo wybranym sołtysom akt nadania tytułu sołtysa.

10 lat dobrej współpracy

Kolejnym ważnym punktem było wręczenie listów gratulacyjnych sołtysom, którzy sprawują tę funkcję od 10 lat. Ten szczególny jubileusz był okazją do podziękowań i gratulacji. - Dziękuję za wieloletnią i owocną współpracę oraz przyczynienie się do rozwoju wsi, jak również do integracji jej mieszkańców. Jednocześnie życzę Wam powodzenia w dalszej pracy i realizacji życiowych zamierzeń – mówił burmistrz Marek Długozima.

Nagrodzeni sołtysi:
Sołtys wsi Droszów Zygmunt Szyjka
Sołtys wsi Komorówko Adam Maliński
Sołtys wsi Ligota Tadeusz Jakubowski
Sołtys wsi Marcinowo Krzysztof Skotny
Sołtys wsi Ujeździec Mały Teresa Niechwiej

Tego dnia poruszono również kilka innych, ważnych tematów, m.in. kwestie nowych inwestycji na obszarach wiejskich zaplanowanych do realizacji w 2013 roku, omówiono sprawy związane ze zmianą opłat za wywóz śmieci i opłat za wodę, sprawy dotyczące funduszu sołeckiego, a także programu Odnowa Wsi Dolnośląskiej.

IMG_5952.jpeg
Przekazanie Aktu Nadania Tytułu Sołtysa dla Pani Grazyny Pasiecznik z Kuźniczyska.

IMG_5958.jpeg
Pani Bugusława Kubica jest nowym sołtysem wsi Jaźwiny.

IMG_5971.jpeg
Podczas spotkania omówiono najważniejsze tegoroczne zadania realizowane na obszarach wiejskich.

IMG_6006.jpeg
Atmosfera spotkania była bardzo sympatyczna i przyjacielska, sprzyjała wymianie doświadczeń i integracji.