Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

W podziękowaniu za remont

W niedzielę 1 września w Szczytkowicach odbyła się msza dziękczynna wraz z poświęceniem nowo wyremontowanego dachu kaplicy p.w. Matki Bożej Fatimskiej.

Msza, którą koncelebrował ks. proboszcz Piotr Filas SDS wspólnie z ks. Tadeuszem Słoniną SDS, była doskonałą okazją do podziękowania, jakie członkowie Rady Kaplicy złożyli na ręce burmistrza Marka Długozimy za przeprowadzony remont.

- W imieniu społeczności szczytkowickiej gromadzącej się w kaplicy p.w. Matki Bożej Fatimskiej, serdecznie dziękujemy za wykonanie nowego pokrycia dachu nad nasza kaplicą. Dziękujemy za przychylne ustosunkowanie się do naszych próśb i potrzeb. Dzięki wrażliwości ludzi takich jak Pan, ta nasza malutka świątynia będzie mogła służyć dalej naszej szczytkowickiej wspólnocie – mówili zgodnie przedstawiciele Rady Kaplicy. Na dachu kaplicy zawisł także specjalny krzyż wykonany przez Mirosława Prześlaka.

Wcześniej wyremontowane zostało wnętrze kaplicy oraz sąsiadująca z nią świetlica, w bliskim sąsiedztwie tych obiektów powstały także - plac zabaw i boisko wielofunkcyjne. – Takie miejsca jak to są bardzo ważne dla lokalnej społeczności. Pomagają one ją spajać i kształtować, dają także możliwość wzięcia udziału w nabożeństwach dla osób starszych, które nie mogą dotrzeć do Trzebnicy. Dlatego regularnie staram się wspierać kościoły i kaplice w sołectwach. Dziękuję także lokalnej społeczności, a w szczególności Radzie Kaplicy na czele z Elżbietą Zbiegło, która zabiegała o ten remont i otacza troską kaplice – powiedział burmistrz.

Przypomnijmy, że wcześniej w Szczytkowicach, oprócz wspomnianych wyżej inwestycji, została wykonana nowa droga łącząca sołectwo z Brzykowem, wyremontowana droga wewnątrz miejscowości oraz wykonane nowe oświetlenie.