Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Dofinansowania drogowe przyznane w Trzebnicy

Burmistrz Marek Długozima odebrał z rąk Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka promesy na inwestycje drogowe w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. - Moje skuteczne działania zaowocowały pozyskaniem środków na budowę dróg łączących Cerekwicę z Masłowem, Jaźwiny z Koczurkami oraz przebudowę ul. Grota-Roweckiego, ul. Szarych Szeregów i ul. Łąkowej w Trzebnicy – powiedział burmistrz.

Uroczystość wręczenia promes odbyła się 4 września w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy. – Miło mi jest witać tutaj Państwa korzystając z gościnności gospodarza tej uroczystości burmistrza Marka Długozimy. Trzebnica rozkwita, a dzisiejsze promesy, pozwolą na jej dalszą modernizację. Najważniejszą informacją jest to, że w sumie na remonty, przebudowy i budowy dróg wsparcie rządowe w wysokości ponad 200 mln zł otrzymają: powiaty na 44 inwestycje i gminy na 118 zadań inwestycyjnych. Gratuluję bardzo dobrze sporządzonych wniosków, a co za tym idzie otrzymanych dofinansowań - powiedział Wojewoda Paweł Hreniak. 

Słowo przywitania, do przybyłych na uroczystość wójtów, burmistrzów i starostów skierował również burmistrz Marek Długozima: - Witam wszystkich i mam nadzieję, że dane będzie nam się częściej spotkać w tak miłych okolicznościach jakimi bez wątpienia jest dzisiejsza uroczystość wręczenia dofinansowań. Pozwolą one na budowę wielu potrzebnych lokalnym społecznością dróg i jednocześnie poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Dziękuję Wojewodzie Pawłowi Hreniakowi za decyzję o przyznaniu dofinansowań, a także bardzo dobrą współpracę na przestrzeni ostatnich lat. Dostrzega on potencjał naszej gminy, czego dowodem jest m.in. ta konferencja, która odbywa się właśnie w Trzebnicy. Dziękuję również rządowi reprezentowanemu przez premiera Mateusza Morawieckiego za powołanie do życia Funduszu Dróg Samorządowych – powiedział burmistrz i dodał: - Otrzymane dziś dofinansowanie to owoc rzetelnie sporządzonych wniosków, dzięki którym znajdujemy się zawsze w rankingowej czołówce. Przypomnę, że w ostatnim czasie, oprócz wspomnianych dróg otrzymaliśmy dofinansowanie na budowę m.in. rond czy świetlic. Jesteśmy także w przededniu złożenia kolejnych wniosków o dofinansowanie budowy połączenia Świątnik z drogą wojewódzką 340 prowadzącą w kierunku Cerekwicy oraz sieci dróg na osiedlu znajdującym się przy ul. Czereśniowej – zakończył burmistrz.