Dowiedz się więcej nt. Koronawirus gov.pl/koronawirus / Bezpłatne infolinie informacyjne NFZ - 800 190 590   /   PZU - 22 505 11 88

  • EN
  • DE

Podpisano umowę na remont ul. Żołnierzy Września

Ulica Żołnierzy Września zostanie kompleksowo wyremontowana – nawierzchnia jezdni, chodników, miejsca parkingowe oraz sieć wodno-kanalizacyjna. To następny etap prac – po remoncie ul. Kwiatowej – w dalszej kolejności remont przeprowadzony zostanie na ul. Wesołej i 3-go Maja znajdujących się przy nowobudowanej Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Muzycznej I i II Stopnia, a następnie na ul. Daszyńskiego, gdzie na jej części powstanie deptak. Po zakończeniu tego etapu w planach jest remont ul. Teatralnej.

4 lutego w Urzędzie Miejskim podpisano umowę na realizację przebudowy ul. Żołnierzy Września. Remonty infrastruktury drogowej przeprowadzane są kompleksowo – z nowymi chodnikami, miejscami parkingowymi oraz modernizacją sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Ponadto, na skrzyżowaniu ulic: Obornickiej, Marcinowskiej oraz Żołnierzy Września powstanie usprawniające ruch drogowy rondo. Prace wykona firma Gembiak-Mikstacki Sp. j., a ich zakończenie zaplanowano na koniec lipca 2013.

W tegorocznych planach jest także remont ulic bezpośrednio sąsiadujących z powstającą Szkołą Podstawową nr 2 oraz Szkołą Muzyczną I i II Stopnia – Wesołej i 3-go Maja. Ich renowacja jest niezbędna dla prawidłowego i bezpiecznego ruchu wokół placówki. Kolejne prace będą trwały przy ul. Daszyńskiego, gdzie na jej fragmencie powstanie deptak, a następnie rozpocznie się kompleksowy remont przy ul. Teatralnej, również z modernizacją sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Koleje etapy remontu w obszarze infrastruktury drogowej będą związane z ulicami Reymonta i Kilińskiego.

Burmistrz Marek Długozima - Ciągle słyszę zarzuty ze strony opozycyjnych radnych - typowe populistyczne hasło, że nie inwestuję w modernizację sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Po raz kolejny muszę stwierdzić, ze mijają się oni z prawdą, ponieważ przeprowadzane remonty nawierzchni drogowej obejmują również sieć wodno–kanalizacyjną. Robimy to konsekwentnie i stopniowo, ponieważ jest to w mojej ocenie działanie racjonalne z co najmniej dwóch względów; po pierwsze - nie tworzą się duże utrudnienia ruchu w mieście, a po drugie - koszty wymiany całej sieci kanalizacyjnej przekroczyłyby nasze możliwości budżetowe. Niestety zły stan sieci kanalizacyjnej związany jest z wieloletnimi zaniedbaniami i brakiem jej modernizacji. Teraz musimy te zaniedbania sukcesywnie naprawiać. Stąd też moja decyzja o powołaniu gminnej spółki – Trzebnickiego Zakładu Gospodarki Komunalnej ERGO sp. z o.o, która przejmuje zarządzanie m.in. siecią wodociągową i kanalizacyjną w mieście.

IMG_5848.jpeg
Podpisanie umowy w Urzędzie Miejskim - od lewej: Skarbinik Gminy Trzebnica Barbara Krokowska, Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, Paweł Mikstacki z firmy Gembiak-Mikstacki, Zastępca Naczelnika Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Zbigniew Mroziński oraz Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Zbiegniew Zarzeczny.

ul. Żołnierzy Września.jpeg
Obecny stan nawierzchni ul. Żołnierzy Września.

rondo kadr.jpeg
Na skrzyżowaniu ulic: Obornickiej, Marcinowskiej oraz Żołnierzy Września powstanie usprawniające ruch drogowy rondo.